| Directioner99 a întrebat:

Stiti niste remedii pentru a scapa de matreata? Am ft multa pe scalp.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca ulei de cocos extravirgin, il masezi pe scalp vreo 5-10 minute, foarte foartebine, apoi il lasi sa actioneze vreo 2 ore si dupa te duci si te speli pe par cu sampon DE 2 ORI!

| Andreeush a răspuns:

Ai nevoie de un șampon antimătreață.
Poți încerca head shoulders.

| Țoglă a răspuns:

Eu am scăpat cu șampon de bebeluși adus din Germania. Oricare.
Te poți da cu ulei de argan pe cap înainte de a face duș.

| GirlOnline81 a răspuns:

Nizoral.

| IgnatVictor a răspuns:

Buna! Problema ta este una foare interesanta, trebuie sa recunosc.
Asta pentru ca si eu sufeream de aceeasi problema. Totusi ce iti recomand eu, este sa mergi sa vizitezi un medic dermatolog. Inainte sa fac o vizita la un astfel de doctor, am incercat tot felul de metode ieftine: sa imi pun aspirina in samponul de par, sa alternez samponurile etc. Singura metoda a fost sa imi cumpar un sampon medical sau ceva de genul, pe care mi l-a recomandat doctorul. Nu mai stiu cat costa sau cum se numea, deoarece asta s-a intamplat acum doi ani.
Sper sa treci cu bine peste aceasta problema, numai bine!

| Gaby212 a răspuns:

Mai spala-te si tu happy

| Mad1 a răspuns:

Este un sampon. ducray se numeste este foarte bun

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns:

Am avut si eu si am cerut ajutor tot pe TPU dar in zadar.
Acum folosesc Head & Shoulders, ceva informa de tub iar culoarea samponului e portocalie, am uitat numele. Am scapat de tot in cateva spalari si acum chiar daca ma spal odata pe saptamana tot nu reapare

| Directioner99 explică (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Anunta ma si pe mine in caz de afli cum se numeste exact.te rog

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns (pentru Directioner99):

Head & Shoulders clinically proven solutions, selenium sulfide persistent dandruff shampoo. 250ml

| LzzD a răspuns:

Șampoane bune de la farmacie 50ron, trebuie folosit toată viața, altfel reapare dacă întrerupi.

| Anushka23 a răspuns:

Eu am scăpat de mătreață cu Head&Shoulders varianta clasică. E singurul șampon care funcționează petru mine.