| anonim_4396 a întrebat:

Stiti vreun remediu prin care pot incetini transpiratia excesiva? Se vede destul de urat si mereu mi se uda hainele.Va rog, daca stiti ceva, sa ma ajutati! :*

3 răspunsuri:
| bellekamms a răspuns:

Ceai de salvie,dar sa intrebi farmacista sau sa citesti prospectul cu atentie deoarece este totusi un tratament...iar un roll-on,iti recomand unul de la amway.E un pic mai scump dar te vei bucura de beneficiile lui aprox. un an.Un remediu naturist in loc de roll-on, la o jum de litru de apa pui o lingurita de bicarbonat.te dai cu aceasta dilutie si lasi sa se usuce, nu stergi. Sper ca te-am ajutat.

| aDDa_4644 a răspuns:

Cum a spus si JCezara + un roll-on cele de la garnier cu minerale sunt foarte bune bafta :*

| lightblueC a răspuns:

Transpiratul excesiv se datoreaza schimbarilor hormonale, a alimentatiei si a stresului. Incearca sa schimbi ceva in alimentatia si in stilul tau de viata, cumpara-ti un antipespirant bun, si cam atat happy