| aszitoalo a întrebat:

Sunt baiat, am 19 ani si de cand a inceput pandemia mi-am lasat parul lung. Ce e drept e ca a crescut destul de mult pana acum si parca a venit timpul sa se mai schimbe laughing, uitati aici un link :https://imgur.com/a/dbhtiNS

De cateva saptamani ma tot gandesc daca ar fi cazul sa ma tund, la ceva similar cu a patra poza de pe link.

Sincer ce imi sugerati? As vrea sa incerc ceva nou, dar imi e sa nu regret dupa.

11 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu regreta pentru nimic. Parul creste asta dacă vei vrea într-o zi sa ti-l lași.
Și soțul meu a fost toată viata lui numai cu părul lung și de anul asta un "pitic" ce i s-a trezit i-a spus sa se tundă și pot sa spun ca l-a schimbat complet. S-a tuns în genul asta https://ibb.co/hYWGdK9
De la începutul anului acesta numai asa se tunde, mai ales ca al meu are și parul creț. Schimbarea este wow, îi stă super.
Mergi la un barber shop si acesta iti va sugera cu ce tunsoare ti-ar sta bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, ar fi timpul sa faci o schimbare drastica, mai ales ca mai ai un pic si scapi de adolescenta, intrand in viata de adult, numindu-te barbat.

| Haisaidjj a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu se poate numi "barbat" daca are parul lung?

Si eu am avut parul mai lung cativa ani, insa nu m-a considerat nimeni "femeie" pe motivul asta... Am avut si o prietena in perioada aia, care cu siguranta nu m-a considerat femeie laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Haisaidjj):

Nu am spus nicaieri ce prostii scrii tu aici, fiind doar o parere personala, de schimbare de look!

cand esti incapabil sa intelegi un comentariu al altcuiva, taci din gura si nu mai rade ca prostul, ca te faci de rusine!

| Celcestietot a răspuns:

L-am avut si eu asa, tunde-te doar daca simti asta. Poti pastra o parte din el sau sa incerci noi frizuri happy

| CostinAlamariu a răspuns:

Da, tunde-te. Dacă ai părul lung ori ți-l faci ca vikingii ori ți-l tai de tot.

| blackann a răspuns:

Oricum creste la loc.

| TheGentleman a răspuns:

Nu umbla la el. Aranjează-l puțin și prinde-l în coc japonez, ca samuraii.

Ai un păr frumos. E păcat să-l scurtezi.

| Utilizatoare123 a răspuns:

Mai bine nu. Ai o frumusețe de păr. Contrar opiniilor unora, părul lung la un bărbat mi se pare că îi oferă o notă de masculinitate, de vânător, dacă știi ce vreau să zic. Adevărații masculi alpha, strămoșii noștri, nu se tundeau niciodată, vezi vikingii, amerindienii etc. Tunde-ți vârfurile dacă vrei, dar păstrează lungimea.

| Remidet123 a răspuns:

Bro nu regreta, fate pierdut pe parti si in fata lasa-l de vreo 4cm maxim iti zic eu ca vei arata calumea?

| Andreea1038 a răspuns:

Woww, chiar esti unul dintre putinii baieti cu parul lung( chiar foarte lung in cazul tau) pe care l-am vazut caruia chiar ii sta super.

Sincer ma asteptam la ceva par neingrijit cand am dat click.
Eu zic ca chiar te face diferit intr-un mod bun fata de ceilalti baieti.

Ma faci geloasa pe mine cand vad ce par frumos aiii, ar fi un mare pacat sa il tunzi. Trust me!