| Iuliambt a întrebat:

Sunt bruneta de ceva timp și nu reușesc sa scap de negrul din par, m-am decolorat de 2 ori acasă cu decolorat de la magazin, însă nu s-a decolorat mai deloc și s-a si ars foarte tare. ce as putea sa fac sa revin la culoare parului meu natural? Țin sa menționez ca am fost și roșcată înainte sa ma vopsesc bruneta apoi m-am tot vopsit bruneta mereu. O soluție aveți?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă crezi că nu îți sunt de ajutor nici sfaturile din linkul de mai jos,
http://oanazidaru.ro/......de-brunet/

atunci singura soluție ar fi... foarfeca. Nu înseamnă că trebuie să te tunzi "băiețește". Dacă îl scurtezi în fiecare lună cu 2cm, e de ajuns. Până la urmă, vei scăpa (treptat) și de părul deteriorat, și de culoarea nedorită. Poți încerca să aplici un roșu tizian de la Gerocosen, Loncolor (evită firma Garnier, în gama lor de culori, roșu tizian înseamnă acaju, castaniu deschis înseamnă brunet, deci nuanțele lor sunt mult mai închise decât în mod normal), măcar așa, vei avea niște reflexii roșcate. Și tot nu va mai fi așa negru, ca în prezent.
Pe viitor, nu mai folosi orice decolorant de păr, care promite "marea cu sarea" fiindcă toate au în compoziția lor, cantități mari de toxine și chimicale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" ColourB4 NU este un decolorant, astfel el nu decoloreaza, folosind acest produs de la negru nu vei ajunge la blond, decat in cazul in care parul a fost blond si peste s-a aplicat o vopsea neagra sau alta culoare.

In conditiile in care parul natural este saten si s-a vopsit cu negru, folosind ColourB4 se indeparteaza negru si se ajunge la satenul natural. "
sursa : http://www.colourb4.ro/de-la-negru-la-castaniu-cu-colourb4/

Colour B4 este conceput pentru a scoate pigmentul din par, nu are proprietatea de a deschide culoarea parului, doar te duce la cea mai deschisa nuanta pe care ai avut-o sau daca ai aplicat doar nuante inchise peste culoarea naturala ajungi la culoarea naturala. Nu influenteaza deloc culoarea naturala. Gasesti produsul in magazinele DM sau pe site-ul oficial. Mie mi-a placut foarte mult produsul asta. Nu o sa ajungi la culoarea ta naturala pentru ca ea nu mai este acolo, posibil doar sa ai doar radaciniile naturale dupa C. B4 dar partea care a fost roscata o sa fie deschisa.

Dupa ce ajungi la culoarea pe care o doresti mergi sa-ti tunzi varfurile si aplica-ti cat mai multe masti cu uleiuri.

https://www.youtube.com/watch?v=7kd4UXpyA4I

| KinderBeeeib a răspuns:

Buna! Am fost in exact aceeasi dilema ca si tine, doar ca parul meu natural e un blond inchis.Iti recomand sa combini vitamina c pudra cu sampon anti matreata transparent, sa pui amestecul pe par si sa il lasi cam 40 de minute- 1 ora pe par sau poate chiar peste noapte daca ai cum ( tin sa mentionez ca amestecul nu e deloc daunator pentru par) si iti garantez ca o sa fie un salvator de viata. Daca nu se ia cum trebuie, repeta procesul de cateva ori.

| Iuliambt explică (pentru KinderBeeeib):

Mulțumesc din suflet.
De care șampon antimăreață?

| KinderBeeeib a răspuns (pentru Iuliambt):

Din pacate, nu stiu exact sa iti spun...de la cine auzisem eu, imi daduse un nume de sampon care nu se gasea in Europa, dar folosisem un sampon obisnuit transparent si a mers.

| julliema a răspuns:

Trebuie sa apelezi neaparat la un specialist. Nu mai incerca tu acasa, iti distrugi parul complet. Ai nevoie de foarte multa ingrijire de acum. Iti mai recomand canalul de Youtube Laura Musuroaea, are niste clipuri in care vorbeste despre astfel de probleme, ingrijirea parului etc.