| Daria a întrebat:

Sunt complexata ca port ochelari, insa multi zic ca imi sta foarte bine cu ei, mai bine decat fara.Eu cred ca sunt cat de cat draguta:am parul cret, destul de lung, ochii albastri si tenul alb, dar cand ma uit in oglinda cu tot cu ochelari parca nu mai imi place cum arat.Si ochalarii sunt draguti, nu zic nu, dar nu stiu...cum pot sa scap de complexul asta?happy
P. S:Nu ziceti ca aspectul fizic nu conteaza pentru ca ba da, conteaza foarte mult.straight face

Răspuns Câştigător
| AannRo a răspuns:

Buna
si eu port ochelari si nu ma simt deloc complexata...nici tu nu ar trebui...
Daca vrei sa ti se para ok, atunci alegeti o rama care iti place si crezi ca te avantajeaza, aranjeaza.ti parul in asa fel incat sa arati foarte bine cu ei si poti chiar sa te machezi.
Multi oameni poarta ochelari si chiar le sta bine.NU ai de ce sa te simnti complexata.
happy

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să te accepți așa cum ești! Asta este marea ta problemă!
Pa, pa.

| friday a răspuns:

De ce nu iti iei lentile?

| NoChanceForUs a răspuns:

@m3,daca doar in primele 10 secunde conteaza cum arati, atunci ce urmeaza dupa alea 10 secunde cand nu apuci nici sa clipesti? Noi love pseudofilozofia.

| perfusion a răspuns:

Daria,aspectul fizic conteaza doar in primele 10 secunde sa zic asa. Iar daca prietenii si in special baietii iti zic ca iti sta bine eu zic sa ii asculti. Eu aveam aceeasi problema cu o anumita freza,mie nu imi placea, dar multi ziceau ca imi sta bine.nu am avut incotro, i-am ascultat. Eu zic sa faci acelasi lucru. Sper ca te-am ajutat.

| rebeka_7886 a răspuns:

Buna.Ai putea sa te gandesti ca ochelarii fac parte din viata ta, acum, si ca fara ei ai avea deficiente la vedere si in plus nu porti ochelarii pentru ca asa vrei tu, poate ca atunci cand nu o sa ii mai porti o sa-ti fie dor de ei si de cum iti statea cu ei. Nu zic ca aspectul fizic nu conteaza, ba da chiar foarte mult dar daca cineva te place nu cred ca e atat de important daca ai ockelari sau nu. Sper sa te fi ajutat!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum te simti si eu am ochelari dar mai incolo nu o sa i mai port(peste 2ani mai putin mrg ) dar eu a si aparat si ma gandesc ca dupaoa nu o sa mai am probleme cu ochi si nici cu dimti deci nu este o rusine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu port si am luat miss, deci iti dai seama ca nu ochelarii conteaza, ci trasaturile tale.In plus, pari si mai intelectuala cum se zicelaughing)

| purplestar9494 a răspuns:

Ai mare dreptate aspectul fizic conteaza foarte mult si degeaba multi oameni spun ca nu (care spun asa sunt niste ipocriti pentru ca aspectul fizic conteaza enoooorm) parerea mea este sa porti ochelarii care iti plac si cu care crezi tu ca iti sta bine pentru ca nu conteaza daca unor persoana le place cum iti sta important este sa iti placa tie si cauta niste modele ce ochelarii care sa iti placa foarte mult si o sa vezi ca o sa ii porti big grin si dupa un timp te obisnuiesti o sa fie ciudat sa iesi fara ochelari big grin

| flo28 a răspuns:

Nu trebuie sa fii complexata de tine, pune o poza cu tine sa ne dam cu parerea