| Biby a întrebat:

Un coleg din clasa, i-a spus celui mai bun prieten al meu ca m-ar placea doar daca imi schimb coafura si nu mai port ochelari.(am dioptrii mici, pot sa vad fara ochelari, dar nu se vede chiar foarte bine.)Am 2 intrebari:
1.Credeti ca acel baiat chiar ma place cu adevarat?
2. Ce tunsori pot sa-mi fac? Sunt saten deschis, parul bob mai lung pana la umeri, ten bronzat, ochii albastri si fata ovala.Nu vreau ceva foarte scurt, dar as vrea sa-mi schimb tunsoarea si sa am si breton.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să te placă așa cum ești acum, nu cum ar vrea el!
Nu renunța la ochelari și tunsoarea o alegi după bunul plac, nimeni nu este stăpân pe tine.
http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Schimbă-te așa cum dorești tu, nu după cum le-ar plăcea altora, @Biby! Vrei să te tunzi? Mai bine mergi la coafor. Fiecare are personalitatea sa, unii se fac remarcați prin fizic, alții datorită minții lor, alții pentru sufletul lor. Sfatul meu este să fii tu însăți și să mai aștepți un pic până să-ți faci schimbarea de look. Cum te-ai simți dacă băiatul care a venit cu ideile despre schimbarea ta ar trâmbița sus și tare că pentru el ai făcut-o? Sunt convinsă că ai fi stânjenită...
O zi cu zâmbet să ai...și gânduri limpezi!

| lo a răspuns:

Cine te place, te place asa cum esti!
Cand iei o decizie ia-o din propria initiativa, nu de gura altora!

| NuAmGăsitNume a răspuns:

1. Baiatul ala nu te place cu adevarat daca nu te accepta asa cum esti.
2.Lasa-ti parul asa cum il ai acum si eventual doar fa-ti breton intr-o parte. Daca nu roaga frizerul sa iti faca o freza avantajoasa pentru tine.
funda?

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Daca ti-ar fi zis sa-ti mai tai din vene ca au crescut prea lungi si nu-i plac ai fi facut-o? Care te place, te place asa cum esti, dar daca tu consideri ca merita o schimbare doar pentru a-i face pe plac cuiva...Macar daca ti-ar fi spus diret tie si n-ar fi apelat la intermediari...

| GFantastikBaby a răspuns:

Un baiat care te place cu adevarat, te place oricum ai fi, nu depinde de tunsoare sau ochelari de vedere. Este o prostie sa ii spui cuiva, direct sau indirect, ca ai place-o doar cu o schimbare. Ramai asa cum esti, nu trebuie sa te schimbi pentru cineva. Dar daca totusi vrei o schimbare de look, nu iti lasa breton daca ai frunte mica, nu te avantajeaza. Dar daca nu, iti sugerez o tunsoare in scari, mai scurta, cu/fara breton. Si apropo, nu te juca cu ochii! Dioptriile pot sa creasca daca ochelarii nu sunt purtati suficient. Te sfatuiesc sa intrebi mai intai oftalmologul daca mai ai sau nu nevoie de ei. Sper ca te-am ajutat. happy

| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

Buna @Biby! Eu zic ca nu te place cu adevarat,deoarece ti-ar fi zis tie, personal, nu prin alte persoane.Nu conteaza daca el vrea sa te schimbi, important e sa iti placa tie cum arati, nu altora.Ar trebui sa ii placa de tine asa cum esti pe sinafara, cat si pe dinauntru.Sincer ar trebui sa iti placa de o persoana care e buna la suflet, e amuzanta si iti place sa o ai prin preajma ta.Nu e importanta numai infatisarea fizica, desi multe persoane se ghideaza dupa asta.Inainte de a-ti place de o persoana trebuie sa o cunosti, sa vorbesti cu ea, nu numai sa o vezi pe strada trecand pe langa tine.
Nu ar trebui sa te schimbi doar de dragul lui.In lumea asta sunt multi baieti.
Sper ca te-am ajutat.Pa-pa:*

| BlackRoseMary a răspuns:

Nu prea ai ce tunde, asa ca uite cateva sfaturi:
Prinde-ti bretonul intr-o clamita mai pe spate
parul nu ti-l lega
poti sa-ti pui o bentita cu bretonul iesit