| anonim_4396 a întrebat:

Sunt în clasa a 7-a iar anul acesta nu mai facem banchet. Avem doar premierea. În loc de rochie as putea să îmi iau o salopeta elegantă? (Nu de blugi) oare ar fi fain? Dacă da dați-mi niște modele faine de salopeta. happy

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi se pare cam mult pentru o premiera. Ce naiba, unii poarta salopete la balul din a 8-a sau a 12-a si tu porti la o amarata de premiera laughing
IA-ti o rochita simpla de vara, e suficient.
Sau o bluzita si o fusta.

| Sfaterly a răspuns (pentru Adry05):

Păi dacă îmi permit ce are? laughing lasă ca vad eu.

| Adry05 a răspuns (pentru Sfaterly):

Salopotele elegante mi se par cam mult pentru o premiera care presupun ca se tine intr-o sala de clasa. Ai fi cumva `mai imbracata` decat restul fetelor. Daca simti neaparat nevoia sa iesi in evidenta, ia-o. Dar eu personal astfel de tinute le-as tine pentru evenimente mai formale care cer acest tip de imbracaminte.

| Sfaterly a răspuns (pentru Adry05):

Oricum, premierea nu se tine in clasa ci in sala de sport unde va fi toată lumea.

| anoniiim1807 a răspuns:

Eu zic ac ar fi mult mai bine sa îți cumperi o salopeta. Este eleganță si sigur vei fi mai speciala. având in vedere ca toate fetele vor purta rochițe.

| BadBunny a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti iei o rochie de vara, salopeta eleganta e pentru altfel de evenimente + nu cred ca vrei ca profesorii sa te priveasca urat pentru felul in care te-ai imbracat.
Funda?

| cireşicat9 a răspuns:

Salopeta nu este prea potrivita, ea este mai eleganta si nu se potriveste. O rochiță mai simpla ar fi perfecta sau o fustita.