| AncaMat a întrebat:

In vara voi fi nasa pentru prima oara. Oare as putea sa ma imbrac, cu aceasta ocazie, in salopeta? Adica ma refer la o salopeta eleganta, nu orice. Si unde as putea gasi o salopeta din aceea de seara, dar care sa nu coste foarte mult/

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,te poti imbraca intr-o salopeta eleganta.De asemenea ca accesoriu poti lua si un tarnacop elegant sa fie la moda. Asculta-ma, esti nasa, are legatura cu obiceiul strabun si crestin si nu te poti imbraca la moda de azi. O rochie eleganta sau altceva care sa iti dea un aer de doamna.Toti vor fi cu ochii pe tine si sigur ca acea salopeta parca e cazuta de la extraterestri. Fii o doamna si imbracate ca o doamna.
Raspuns, Nu, nu te poti imbraca in salopeta.

| Blackrose4 a răspuns:

Bună. Atunci când mergi la biserică poți opta pentru o salopetă elegantă:
1. http://www.zonia.ro/......aloni.html
2. http://fucsia.ro/......de-seara/.
Dar, după evenimentul de la biserică (în cazul în care se ține o petrecere după), schimbă-ți ținuta cu o rochie. Nu ar fi adecvat să rămâi tot în salopetă, părerea mea.

| Blackrose4 a răspuns (pentru Blackrose4):

P.S: Dacă nu găseşti ceva online sau în magazine, ai putea să îți faci pe comandă. Acum, rămâne la alegerea ta. Să ai în vedere că nu toată lumea este în pas cu moda, şi unii invitați s-ar putea să nu vadă potrivită alegerea ta cu salopeta. Mie, personal, nu mi-ar displace. E ceva de bun gust.

| Dal a răspuns:

La nunta mea nasa avea salopeta. Era neagra, eleganta, cu spatele gol, super sexy. Si nici un invitat nu s-a uitat stramb la ea, dimpotriva, au admirat-o.