| Sara2 a întrebat:

Sunt la ziua 19 de dieta in care am reusit sa slabesc 3 kg si 600 gr, ce sa fac sa dispara senzatia aia de pofta de prajituri sucuri acidulate si fast food? cineva a zis ca doar prima saptamana va fi greu dar eu am aproape 3 saptamani si imi e gandul la ele ca la inceput, cum scap de aceste pofte care ma chinuie? ma enervez la fiecare 2-3 zile si incep sa plang

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea degeaba faci sport daca nu manci mai putin, nu manca asa mult si manca ce ajuta corpul,organismul nu are nevoie de zahar,sucuri, dulciuri, paine, fast food chiar nu are nevoie, manca fructe, legume crude, proteine, s-a dovedit ca infometarea creste concentarea cu 40 la suta si speranta de viata cu 30 la suta, creste sistemul imunitar, noi ca mamifere nu mancam mult in trecut de fapt o mancare e destula e zi, moartea se datoreza medicamentlor nu a foamei, bine nu trebuie sa ti foame si sa manci putin, sincer isi spun foamea face bine e simti bine

| Sara2 explică (pentru RAY):

Dar cine a spus ca mananc haotic? am scris mai sus alimentele pe care le consum, nu ma infometez, nici nu mananc ce imi place

| Laura927 a răspuns (pentru RAY):

Esti Emo cumva?
"sincer isi spun foamea face bine e simti bine" chiar?
Ea nu mănâncă mult, nu ai vazut ca a scris ce mănâncă!
Dragul meu moartea nu se datorează pastilelor, fara ele daca aveai o durere de măsea nu iti trecea in trecut decat peste câteva zile, in schimb acum iti trece in 15 minute!
O masa in zi nu este îndeajuns pentru corpul tau, tu trebuie sa ai o cantitate de vitamine /proteine etc.pe zi si la o masa nu poti fi capabili de a asimila tot ce ai nevoie.de aceea avem nevoie de 5 mese micuțe pe zi ca sa oferim corpului timpul necesar de digerate si nutrienții de care are nevoie!
Cu burta goală nu te poti gândi la nimic altceva decat la mancare, de aia este recomandat ca sa avem 5 mese usoare pe zi ca sa nu avem senzatia de " burta plină " cu care într-adevăr nu vom putea fi in stare de a ne concentra la nimic mai mult decat la un pat si o perna laughing

| RAY a răspuns (pentru Laura927):

Ce studiu a facut tu de ai dovada ca omul are nevoie de 5 mese

| Laura927 a răspuns (pentru RAY):

Eu nu am facut nici un studiu, dar un om normal nu ar trebui sa aibă 2 feluri de mancare la o masa in niciun caz!
Mic dejun
Gustare
Prânz
Gustare
Cina
Gustare!
Trebuie sa mananci putin si des asa corpul tau răspunde mai bine, nu ii dai o avalanșa de mancare o data in zi!
Putin si mai des!

| RAY a răspuns (pentru Laura927):

Atunci de ce infometearea creste sperranta de viata cu 40 de procente?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cât bagi mai mult în tine, cu atât o să-ți bată joc, lumea, de greutatea ta. Gândește-te la asta în drum spre stadion/parc/sală.

| Laura927 a răspuns:

Stai linistita, este complet normal sa te enervezi si sa plângi este la fel de normal sa si palmuiesti oamenii laughing cand esti la dieta!
Daca tu stii sigur ca nu ai mâncat dulciuri si nu ai băut sucuri acidulate in trei saptamâni, acorda-ti si tie un sfert de gogoasa(ce ti-ar pofti sufletul ) si un pahar cu cola, meriți!
Nu dispera sa ajungi ca intr-o pasa proasta sa mergi in prima cofetărie si sa infuleci 3 prăjituri si sa bei 2 l de cola, ce este foarte rău!
Felicitări pentru progrese!
Stii ce poti bea cand iti este foame dupa ce mananci?, un pahar mare cu ceai!
Eu folosesc ceai de mușețel si fructe de pădure amestecat este foarte bun.
As folosi si tei dar nu am de unde sa cumpăr aici sad
Bei o cana mare si te iei cu alta activitate ca sa uiti!

| AmanoYuno a răspuns:

Haha.imi pare rau sa-ti spun dar nu o sa dispara niciodata...niciodata.stiu cum e.
ce poti face insa e sa stabilesti o zi in care ai voie sa mananci ORICE iti doreste inima. poate fi o data pe saptamana, pe luna sau odata la 2-3 zile.depinde de cum te simti

| apademasa a răspuns:

Si eu am vrut sa slabesc si timp de vreo o luna am mancat sanatos si destul de putin.la inceput ma chinuia pofta, dar cu timpul m-am obisnuit ca nu trebuie sa mai mananc si mi-a fost mai usor sa le refuz, mancand in schimb fructe sau altceva.pot sa te intreb cum ai slabit?

| Sara2 explică (pentru apademasa):

Mananc supe, salate, fructe, legume, piept de pui, iaurt cu fulgi de porumb,(paine deloc) dar nu imi place deloc ce mananc, beau doar apa plata si nu mananc nimic dupa ora 18:30, si fac 40 min sport pe zi, tu cum ai slabit?

| apademasa a răspuns (pentru Sara2):

Eu cam la fel procedam numai ca nu mancam pui si nici iaurt, eu eram slaba, dar mi se parea ca nu sunt.iar cand intr-o zi am inceput sa mananc mai mult, treptat n-am reusit sa ma mai abtin si acum mananc tot mai des si mult si cred ca m-am ingrasat pentru ca nu ma mai incap niste haine.

| Sara2 explică (pentru apademasa):

Eu am 63.8 kg in prezent la 1.71 inaltime, tu? daca vrei sa imi spui bineanteles

| apademasa a răspuns (pentru Sara2):

Cam aceeasi inaltime si vreo 50 kg cred.Eu am prietene care arata foarte bine, si ma simt prost cateodata.

| Sara2 explică (pentru apademasa):

A dar esti perfecta, eu daca slabesc pana la 53, sunt mai mult decat multumita

| Laura927 a răspuns (pentru Sara2):

Faci foarte bine asa!
E mai greu la început, corpul tau pana realizează ca se afla in dieta te chinuie mult!
Sunt sigura ca ai pielea mult mai tonifiata decat acum 19 zile!

| apademasa a răspuns (pentru Sara2):

Pai atunci, succes!:-)

| Awwwww a răspuns:

Daca faci sport (alergat, sarit, gimnastica) uiti de toate poftele.

| merymery2003 a răspuns:

Cred ca e mai bine sa mananci sanatos chiar daca iti este pofta de ceva fast food si asa mai departe eu te sugerez sa mergi in cotinoare sau sa mergi la sala