| Monkeyfunky a întrebat:

Sunt samponul si balsamul Olaplex bune? Am incercat acestea in urma cu un an pentru o o perioada de o luna si nu prea am vazut vreo schimbare. Trebuia sa fi avut rabdare si sa fi continuat sa le mai folosesc pentru o perioada lunga sau nu le-am folosit eu corect de nu s-au vazut rezultate prea mari? Ma tot gandesc daca sa le cumpar din nou sau nu. Eu am parul destul de deteriorat, subtire, aspru, uscat si fara volum datorita greselii de a ma decolora si vopsi de multe ori. Imi puteti, va rog, de asemenea, recomanda cel mai bun sampon indiferent de pret?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ar fi trebuit să îți lase parul mai usor de gestionat, mai stralucitor si mai sanatos la fiecare utilizare. Nu a fost așa?

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu iti recomand sampoanele solide de la dm. Au ingrediente foarte bune, as putea spune ca mie nu-mi mai cade parul asa de mult de cand le folosesc, plus ca parul sta curat mai multe zile (3-4, in loc de 2).
Sunt mai multe branduri, insa cele solide au numar de ingrediente mai mic decat alea lichide, plus ca multe sunt din surse naturale, nu sintetice, si sunt ok din punct de vedere al sanatatii.
Multe ingrediente conventionale afecteaza pe alte planuri, de exemplu, pot fi cu risc de disruptor endocrin si alte cele.