| AndreeaDeiia a întrebat:

Sunt urâte fetele cu strungă?
Eu am mers la un ortodont și mi-a zis că ar fi destul de complicat pentru ca eu sa imi pun aparat fiindca maxilarul superior e deja mai mic decat cel inferior, iar daca mi-as pune aparat ar fi si mai mic iar muscatura nu ar mai corespunde cu cel de jos.
Prin urmare sunt foarte dezamagita ca voi avea mereu spatii intre dintii de sus, cel putin sunt drepti.
Voi fi mereu complexata de asta.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu sunt urate. Depinde bineinteles acum pe cine intrebi. Daca gasesti pe cineva care considera strungile urate o sa iti spuna altceva. Insa acelasi lucru se aplica oricarei trasaturi fizice. Daca vei intreba daca fetele cu ochii mari si rotunzi sunt urate, unii iti vor spune da, altii nu. Este o chestie de perspectiva, nu poti sa generalizezi.

Insa, daca tot te deranjeaza cand mai cresti, exista alte alternative in afara de aparatul dentar, precum fatetele laminate din portelan.

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Oh, sunt simpatice! Dacă ochii îți sunt frumoși, ei chiar și zâmbetul ți-l înfrumusețează! Poți zâmbi larg și fără să râzi, însă dacă simți nevoia să râzi, atunci, nu te abține, râde din toată inima! ))

| wildthing a răspuns:

E o vorba in popor care spune ca femeile cu strungareata sunt curvulite si desi nu vad care-i legatura intre spatiul dintre incisivii de sus si moralitatea unei femei, personal mi se par oarecum vulgare...as prefera aceeasi fata fara strungareata. Oricum, e o chestiune ce tine de gustul personal. Sunt foarte multe femei celebre in lume, care au strungareata si totusi sunt in topurile de frumusete.

| AndreeaDeiia explică (pentru wildthing):

Nu știam vorba din popor. Minunat ce să zic

| wildthing a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Oricum, eu chiar cred ca nu ar trebui sa iti faci probleme... daca tu esti in poza de la profil, esti o fata foarte frumoasa.

| Rocsid a răspuns:

Cele mai smechere modele din lume au strunga..Si mie personal imi place de mor cum arata.Au ceva aparte si sunt naturale..nu au fatete aplicate pe dinti.
Daca sunt drepti, ingrijiti si fara carii nu ai de ce sa iti faci griji.

| UnNimeniFaraNimic a răspuns:

Conteaza? El(daca inca nu e, o sa fie) o sa te iubeasca oricum, nu conteaza felul in care arati. Iar prieteni o sa te accepte asa cum esti. Eu nu cred ca sunt urate. Plus ca am o fata de babuin dar totusi am prieteni.