| TheBoyFromVeniceBeach a întrebat:

TPU am 60kg si vreau sa ajung la 50 kg... Ma apuc de sala, dar cat timp trebuie sa merg la sala a sa slabesc 10 kg? Funda pentru cea mai buna aproximare!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Degeaba mergi la sala daca mananci mult. Pe langa sport trebuie sa ai si o dieta sanatoasa si slaba in grasimi, numai atunci poti slabi. Poti slabi sanatos 10 kg in 2-3 luni.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BiuL):

Daca faci sala trebuie sa mananci mult, pentru refacere. Conteaza CE mananci.

http://www.getfit.ro/......abire.html

| BiuL a răspuns (pentru Cosmin86):

El vrea sa slabeasca, nu sa faca masa musculara

| Cosmin86 a răspuns (pentru BiuL):

Tot de slabire vorbeam si eu.

| BiuL a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca ingerezi mai multe calorii decat consumi te vei ingrasa... chiar daca faci sport, adica orice medic sau antrenor personal iti va recomanda pentru slabit si sport si regim. Sa mananci mult trebuie cand vei sa pui masa musculara, atunci creste si numarul de kg chiar daca dai jos din grasime. Eu asa stiu si asa mi se pare logic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BiuL):

Proteinele spre exemplu e aproape imposibil sa fie convertite in grasime, in dieta dukan slabesti mancand si peste 1 kg de carne pe zi.

Conteaza ce mananci, nu conteaza asa mult cat.

| BiuL a răspuns (pentru Cosmin86):

Si daca mananci un kg de carne de porc prajita in grasime tot nu te ingrasI? tztz
am zis sa aiba grija si la alimentatie nu am zis sa se infometeze
Excesul de carne creste concentratia de acid uric in sange, creste riscul de a face guta, cancer de colon etc asa ca dieta dukan nu e cea mai buna idee. Si eu incerc sa reduc consumul de carne, care e satioasa, si preparata in felul corect nu ingrasa dar totusi in exces poate dauna grav sanatatii.

15 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

In 3 luni poti da cu succes 10 kg cu sala, evident ca iti poti face si poftele la mancare dar fara sa exagerezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de organism, fiecare arde ce are de ars în ritmul său. Ar fi bine să iei legătura cu cineva care să îţi facă un plan pe tema asta.

| Trynda a răspuns:

10 kg? Depinde de organism si ce faci pentru asta. Cam 4-5 luni. Dar daca o sa te apuci de sala o sa pui si masa musculara. deci cam tot pe la 60 o sa fii. 55-57 ar fi ok daca pui si masa pe tine.

| lucian_2018 a răspuns:

2 luni zic eu, daca tragi mult si mananci calitativ nu cantitativ

| Valutzzzu a răspuns:

Si cand dai funda? Dupa ce slabesti, ca sa vezi daca am aproximat bine.

| passarisMB a răspuns (pentru Valutzzzu):

rolling on the floor ai mare dreptate.dar te-ai intrebat daca nu slabeste alea 10kg? pai vezi? deci nu mai da funda:-))

| TheBoyFromVeniceBeach explică (pentru Valutzzzu):

Ai sa vezi daca astepti, dar nu astepta ca oricum nu iti dau tie ca nu prea sti sa raspunzi la intrebare

| Valutzzzu a răspuns (pentru TheBoyFromVeniceBeach):

Faceam caterinca. Sfat: daca vrei raspunsul potrivit trebuie sa pui intrebarea potrivita.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Valutzzzu):

Ce-ti pasa? Esti femeie frustrata sau gay de te intereseaza "funda"?