| mariamery a întrebat:

TPU,nu stiu ce sa fac mi se pare ca sunt frumoasa uneori cand ma uit in oglinda alteori mi se pare ca sunt urata adica in mintea mea imi imaginez cum o sa arat cand o sa fiu mare si sunt bucuroasa apoi ma uit in oglinda si imi dau seama ca eu nu am trasaturile alea, urata nu sunt mi s-a spus ca sunt frumoasa, dar nu sunt asa cum vreau eu.

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Stai linistita, probabil inca esti adolescenta si iti spun ca multi oameni se transforma radical pe la 20-25 de ani. Nu iti face griji, ai incredere in tine, toti suntem frumosi in felul nostu si cea mai importanta e frumuseatea interioara nu cea exterioara.

| Elena1234456 a răspuns:

Niciodata nu vom fi suficient de multumiti de noi ca persoane. Incearca sa te multumesti cu ceea ce esti si tine minte ca sufletul conteaza enorm!

| BiuL a răspuns:

Asa sunt si eu, depinde de mood, nu te stresa, e normal sa avem toti pase mai proaste, si zile mai bune sau uneori pur si simplu esti mao obosit, sau bolnav, ai cearcane, ochi umflati etc si normal ca ti se pare ca nu arati asa bine ca de obicei.

| Reiikó a răspuns:

Orce om este frumos in felul lui...Considera ca esti frumoasa si ai grija mereu de tine...Frumusetea se intretine happy

| MaTrIx8378 a răspuns:

Uita-te in oglinda si considera-te frumoasa, atata timp cat ti-au spus multi ca esti frumoasa, atunci crede ce-ai auzit, nu gandii negativ, gandeste pozitiv.

| ApathyWoman a răspuns:

Probabil esti la varsta pubertatii. E normal sa-ti faci griji legate de aspectul fizic. Cu cat inaintezi in varsta, cu atat o sa inveti sa te accepti si sa ai incredere in tine. Capul sus!

| Tweety57 a răspuns:

Pai iti dau un sfat :incearca sa faci lucrurile pe rand cum ar fi:daca in viziunea ta ai parul scurt te tunzi si til aranjezi asa cum vrei,daca esti plinuta si vrei sa mai slabesti incet, incet tine o cura de slabire, daca ai cosuri incepi sa scapi de ele incet, incet, daca te imaginezi in anumite haine incearca sa devina realitate ce ce iti imaginexzi! CREDEMA O SA MEARGA!