| anonim_4396 a întrebat:

De ce e viata asa de frumoasa uneori si asa de urata alteori?laughingcrying

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Viata in general e cum ne-o facem noi. Eventual problema tot la noi ramane, pentru ca atunci cand e prea frumoasa nu stim sa mentinem frumusetea aia, cand e urata ne plangem de ce e urata.Ar trebui fiecare sa gaseasca un echilibru astfel incat sa nu mai se ajunga la extreme, prea urat, prea frumos. Oricum totul depinde de noi nu de altii cum ne facem vorba aia viata.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De ce e asa frumos afara si dintr-o data se strang norii si incepe sa ploua?thinking
De ce plangem de bucurie si zambim cu tristete?
De ce ne mintim in ultimul hal pe noi?
Oameni.Viata.Spectacol patetic

| Contrast a răspuns:

Daca nu ar fi mai putin frumoasa uneori, nu ti-ai da seama cat de frumoasa este mai tot timpul! happy

| Petronela a răspuns:

Viata este uneori urata, uneori frumoasa deoarece asa ne-o facem noi.

| Andreea_1745 a răspuns:

Poate pentru ca in viata sunt si suisuri si coborasuri. daca viata ar fi intotdeauna frumoasa noi nu am mai trai... un om care a trecut prin multe evenimente fericite si nefericite inseamna ca a trait...asta este viata, nu te poti opune!

| LiLlYAnNe a răspuns:

Asta e legea vietii. Chiar totul pe lume nu poate fi frumos. E cum a spus Ganduri albe. Viata tio faci singura dar nu poate fi mereu frumoasa. Important este sa treci peste toate obstacolele.

| Danyyyyy a răspuns:

Cred ca viata este frumoasa sau urata in functie de cum o creem noi, noi suntem singurii stapani ai vietilor noastre...
ar trebui sa apreciem mai mult acest dar magnific de la natura:"viata" si sa incercam sa o facem frumoasa, iar din momentele urate sa le transformam in frumosehappy
parerea meabig hug
sper ca te-am ajutatuhappy

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pentru ca daca nu ar fi tristete nu am sti ce e aia fericire.