| BountyLoverXD a întrebat:

TPU! Vreau sa ma epilez pe maini... am mult par, ce sa fac! Si daca ma epilez cu epilatorul pielea e aspra, daca ma fac cu lama creste rapid si voi fi ca o maimuta, dar cu ceara merge? Adica sa nu creasca rapid si mult si sa nu lase pielea aspra? Voi cum procedati?

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Sincer eu una nu iti recomand nici un fel deoarece doare ca naiba pe maini si crede-ma ca stiu ce zic.
Poti incerca in primul rand cu apa oxigenata sa decolorezi parul apoi sa il tunzi cu foarfeca, insa daca nici asa nu iti place iti recomand ori crema epilatoare ori eplatorul.
Si pentu ca pielea sa nu ramana aspra, clateste-te cu apa rece si foloseste dupa 15-20 de minute un unt de corp de zona epilata.

| daassh a răspuns:

Eu iti recomand sa tunzi parul de pe mana cu o masina de tuns, parul nu o sa fie ras, dar tuns suficient de mult incat sa nu fie deranjant tie primadata si mai apoi sa aiba un aspect vizibil placut.Succes!

| VivianneMnt a răspuns:

Doamne,sa nu faci prostia de a te face cu lama, sau cum s-a zis pe aici cu masina de tuns. O sa creasca firul mult mai gros si mai des. Prietenele mele folosesc epilatorul si e ok, eu insa nu pot sa suport, asa ca ma fac la salon cu ceara. Eu zic ca macar prima data sa te faci la salon, sa ti-l ia calumea, iar apoi cand incepe sa creasca te faci cu epilatorul.
Bafta :*

| Furny a răspuns:

Incearca benzi de ceara veet o sa creasaca in 5-6 saptamani