| FunkySmile a întrebat:

[FUNDA]Hi. De prin luna decembrie am devenit dependenta de placa pe urma si de fixativcrying. Am folosit o saptamana sau 2 un sampon si un balsam de la Gerovital love struck, dar samponul nu prea facea spuma si nu prea ma incantatbig grinsad. Asa ca parul meu a devenit c-am ars sad. Acum vreo 3 saptamani am rarit toata treaba cu placa, nu ma mai indrept in fiecare zi si doar o data la 3-4 zile si am renuntat la fixativ.love struckbig grin Parul meu e cretcrying si cu foarte foarte foarte mult volum de aceea am o fobie pentru parul cret~x(, mi se pare hidos :-&. Iar dupa ce fac baie eu avandul un pic mai jos de umeri, dupa ce se usuca se umfla cat casa poporului, de aceea il indrept, dar daca il indrept dupa cateva ore se onduleaza frumos, nu ramane drept, dar se onduleaza frumos si asta imi place.love strucklove strucklove struck Dar are un aspect de sarma cryingcrying.

In fine, ce produse imi recomandati ca sa am din nou un par sanatos si sa arate bine.batting eyelashes Ma gandeam la niste protectie pentru placa de par si o masca ceva de par si inca ceva tongue. nu stiu dar sa arate bine parul. Deci ceva idei mi-ar fi de ajutor, deoarece daca parul meu ar avea gura ar tipa.laughinglaughing

Peace kissbatting eyelashes

3 răspunsuri:
| IateyourCookie a răspuns:

Poi.ooff. nu mai folosii fixativ.Stiu ca nu poti sa renunti la el, dar il poti inlocuii cu o spuma.Eu o folosesc pe cea de la WELLA FORTE SUPER STRONG HOLD si e fff super http://www.google.ro/......tp?/imgres cea din mijloc. Ca si masca eu folosesc De la schvarzkopf Gliss hair repair pentru par uscat sau deteriorat ( cea roz). incear ca te limitezi la a folosii placa de max.2 ori pe saptamana. Foloseste balsam si daca vrei spuma de la wella o poti aplica pe parul ud, iar apoi dupa ce te usuci iti va sta cum vrei tu P>S> citeste pe spate. Funda

| IateyourCookie a răspuns:

Parca ziceai ca dai funda...pai uh ce vroiai.nu stiu ce raspunsuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...daca parul meu ar avea gura ar tipa. " si te mai si strambi la mine, da? phbbbbt Ma stramb si eu, poftim phbbbbt. blushing
Deci placa este recomandata doar la evenimente cam de vreo 6 ori pe an.
Placa deterioreaza varfurile deci trebuie sa folosesti ceva pentru varfuri despicate, eu recomand elmiplant.
Poti incerca gama de sampon si balsam de la dove [ full control ].
O data pe luna varfurile se tund.
O data sau de doua ori pe saptamana se aplica o masca pentru par, una pentru hidratare sau nutritiva si una pentru par degradat. Se aplica prin rotire, saptamana asta x iar saptamana viitoare y, ca sa nu ne trezim ca parul si scalpul nu mai reactioneaza.

xoxo