| bnhdfhgdfh a întrebat:

Unde pot vorbi si eu cu un dermatolog pe internet? Sunt baiat, am 20 si pierd cantitati enorme de par din cap, il pieptan si imi cad smocuri intregi, il scutur timp de vreo 10 secunde -15 si cad pe jos 100 si ceva de fire si nu stiu ce sa fac... ma intristeaza grav rau de tot treaba asta si vad ca nu da nimeni nici un raspuns concret legat de treaba asta, sa zica un >,, uite asta trebuie facut sau nu se poate face nimic.

9 răspunsuri:
| Cotor_Bogdan_2002 a răspuns:

Imi pare rau de tine, dar vei ajunge ca Bendeac, sa porti numa' sepci laughing))))

| Shooterman a răspuns:

Cel mai bine te duci direct la cabinet nu pe net si vorbesti cu doctoru. Daca folosesti gel, spuma, fixativ, crema sau cine stie ce a mai aparut pe piata...incearca sa nu-ti mai dai o perioada si vezi daca iti mai cade. daca tot iti cade consulta un specialist

| anamariarot a răspuns (pentru Cotor_Bogdan_2002):

Și ce e așa amuzant în asta? Pentru majoritatea persoanelor e chiar o dramă să chelească, nu-i de râs.

| anamariarot a răspuns:

După cum ți s-a mai spus, chiar să mergi la un dermatolog, nu doar să discuți cu unul pe internet. Poate trebuie să faci niște analize, poate se uită la textura părului și la modul în care chelești, habar n-am, dar e mult mai indicat să te și vadă. Gândește-te puțin: ce om își oferă serviciile pe gratis? Poate doar dacă are foarte mult timp la dispoziție, dar e greu să găsești nu doar o persoană dispusă să te ajute, ci și o persoană care să aibă habar despre ce vorbește.

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa vezi un endocrinolog, daca iti cade chiar atat de mult par.
El iti va da sa faci analize de sange si sa vada situatia ta reala, pentru ca, cel mai probabil ai probleme hormonale.
Consultatiile nu se dau online pentru endocrinologie sau dermatologie, aici ne putem da doar cu parerea, dar pentru un diagnostic real si corect, sunt necesare investigatii si consultatie medicala reala.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Ai cazuri in familie?
De exemplu tatal sau unchii tai au chelie?

| bnhdfhgdfh explică (pentru Cotor_Bogdan_2002):

Pai macar eu si bendeac aratam bine. si cu si fara chelie >) tu esti o cauza pierduta oricum. o sa mori virgin la cum arati!

| Cotor_Bogdan_2002 a răspuns (pentru bnhdfhgdfh):

Spuse ala fara poza de profil rolling on the floor)))), pune.ti ma poza, sa te vedem, fat frumos.

| Cotor_Bogdan_2002 a răspuns (pentru bnhdfhgdfh):

+sper sa mori de depresie din cauza ca iti cade niste par, te.n **** *** mea de irascibil