| MirrorFloor a întrebat:

Urgent! As dori sa ma epilez cu epilatorul dar ma doare de nu mai pot! Nu pot sa suport durerea deloc! Cu bicul nu m-as face nicidecum, chiar daca cu ala nu doare, creste mai des apoi si eu nu vreau asta.Ca sa nu simt atat durerea am incercat sa imi pun gheata dar degeaba, ca nu a mers! Cu par nu vreau sa raman.Va rog sa imi dati niste idei pentru a nu simti durerea atat de tare! Orice idee...dar va rog nu imi dati idei sa ma fac cu altceva.Eu cu epilatorul ma fac.

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

De puține ori m-am făcut cu aparatul de epilat, mie îmi este mai utila bicul și rapid. De atâția ani de când mă epilez nicidecum nu mi-a mai crescut des, cu din contră s-a mai rărit pe anumite porțiuni.
Te poți duce la salon sa te facă cu ceară, o persoană cu experiență nu te va lăsa să simți durerea atât de mare precum te-ai face singură acasă.

| aXy99 a răspuns:

Nu creste mai repede daca te iei cu lama, mai des nici nu se pune problema, mie mi se pare ca e chiar mai rar laughing
Va fi putin mai aspru cateva zile cat timp iese la suprafata, in niciun caz mai mare, des, gros etc. Alea-s mituriwinking

| Dalmore a răspuns:

Crema depilatoare.

| melisssa1521 a răspuns:

Dacă spui că te doare, altă soluție nu ai decât să renunți la el. Încearcă cu ceară calda sau benzi, este o durere cât de cât suportabilă (depinde de la persoană la persoană), dar te asigur că rezultatul este de lungă durată.
Și. știi cum de zice, baba suferă la frumusețe, așa că puțină durere nu omoară pe nimeni. Baftă!

| MirrorFloor explică (pentru melisssa1521):

Eu am aparat, nu ma chinui cu ceara.