| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa. deci eu vara ma epilez cu bicul de obicei si a doua zi imi creste parul straight face cu epilatorul nu suport. ce pot sa fac? vreau ceva sa nu mai imi creasca asa repede. puteti sa.mi spuneti cu ce? si un pret va rog si cam cat tine happyMEERCI

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, tu nu te epilezi, te razi, adica doar tai parul. Daca ar creste si parul din cap atat de repede ar fi minunat. Dar asta nu conteaza, cum a zis si marya1994, poti incerca cu ceara, mai e varianta cu crema depilatoare, dar am auzit ca nu tine mult si face sa creasca si mai mult.

| BlueLifeOfficial a răspuns:

Daca nu suporti epilatorul poti incerca cu ceara dar si acolo e dureros. Dar durerea e putin mai suportabila. Pretul nu stiu nici eu...depinde de cat de buna e ceara.
Fundita? happy

| Sim0 a răspuns:

Crema epilatoare. Creste cam dupa o saptamana ( in jur de 10-15 lei), cu benzi de la Veet ( nu stiu sigur, cred ca 25 lei). Dar crema nu este nici dureroasa si parul nu creste asa de repedebig grin.

| marya1994 a răspuns:

Cu ceara te costa in jur de 20de lei si nu iti creste parul timp de doua saptamani.

| marya1994 a răspuns:

De la un magazin de cosmetice

| Paul321 a răspuns:

Te poti epila cu ceara nu este foarte scumpa maxim 15-20 lei dar are si unele dezavantaje cum ar fi durerea. dar are si unele avantaje nu iti mai creste parul 2-3 saptamani! BAFTAwinking