| antoniamorarita1989 a întrebat:

URGENT! Azi, adica fix Acum mi s-a rupt o unghie, dl degetul mijl, si am taiato scurt, in mod normal le-as taia si p celelalte dar avand in vedere ca maine e revelionul nu pot sa am unghiile toate scurte pentru ca ar fi urat. Ce pot sa fac cu cea scurta pentru a nu mai fi inestetica. FUNDAA! (nu pot sa imi pun unghie falsa pentru ca s-ar vedea oribil)

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Pentru viitor: http://www.youtube.com/user/sccastaneda#p/search/0/Uzdt83iAABA, ca sa nu mai unghia rupta. chiar functioneaza!

Pentru acum, nu prea ai ce sa faci.La salon nu mai poti merge, fie sunt inchise, fie nu te primesc ca nu ai programare. Ai putea totusi sa iti iei o unghie din aia ieftina:| de la vreun magazin din zona ta, sa o lipesti foarte bine si apoi sa o pilesti pe suprafata pana ajunge sa fie la fel de subtire ca unghia ta. Stiu ca nu e solutia dorita de tine dar altceva chiar nu poti face.

| Dσℓℓу a răspuns:

E neaparat nevoie sa ai unghiile mari DE REVELION? WTF.Eu unghiile mele le-am lasat sa creasca 1 luna jumate dar le-am taiat acum 2 zile pentru ca venise timpu` ...Nu am tinut cont ca e REVELION sau alte chestii.in plus se poarta unghiile mici :p. Nu te stresa. daca ti s-a rupt inseamna k trebuie sa se regenereze deci mai ia o pauza nu le mai lasa mari o vreme.Asa fac eu. Dupa sa vezi ce rezistente si frumoase o sa fie happy.Mai inmoaie`le in ulei de ricin, e f bun e 4 lei la farmacie o sticlutahappy

| C8PILUcool a răspuns:

Am eu o solutie, daca te ustura fierbe niste cafea si bag-o in apa, va arata mult mai bine.(funda)

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Puneti doar o unghie falsa sau du-te si puneti o extensie dar maine u inchis la saloane cred.

| SaRRaMea a răspuns:

Pai poti doar sa iti pui o unghie falsa si sa incedrci sa acoperi cat mai mult. Asta este nu ai alta solutie imi pare foarte rau dar trebuie sa iti pui, da si tu toate unchiile cu o culoare si da-o si pe acea falsa. Sper ceva te-am ajutat.Pa si un an nou fericit si sanatos

| agoodvampire a răspuns:

Iti poti cumpara tips, il lipesti, il tai la lungimea celorlalte unghii si ca sa nu se vada incearca ceva fara french adica pe toata unghia, o manichiura draguta big grin. Sau daca ai vreo prietena care se ocupa cu asa ceva o poti ruga sa iti puna unghia tot cu tips.big grin Multa Bafta!:*

| coraainaa a răspuns:

Eu sugerez sa le tai pe toate scurt dar sa alegi o oja mata mai nchisa la culoare.se poarta zilele astea.e cam greu de remediat o unghie mai scurta dar poti sa incerci si manichiura frantuzeasca.