| Anax2 a întrebat:

URGENT! De maine ( luni-17.12.2012) vreau sa incep un regim, dieta, program pentru slabit. Vreau sa stiu ce sfaturi in plus imi da'ti in afara de : o sa mananc putin, fara paine o sa mananc multe fructe si o sa incerc sa consum multe lichide. O da dansez intens de la 30 min pana la 2 ore. Vreau sa stiu cat as putea slabi si cum as putea accelera acest lucru. De ce e urgent? Pt ca am 15 ani 1.63( cam asa )si apr 60 de kg! M'am ingrasat enorm.nu se vede dar astazi cand m-am cantarit am ramas masca! Ajutor! Funda cel mai rapid si bun raspuns. restul vot!happy

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

La 1.63 sa ai 60 de kg. nu este exagerat de mult.Ar trebui să mai dai jos 5-7 kg. Mâncarea sănătoasă şi mişcarea sigur te va ajuta în lupta cu greutatea.Multă baftă!

| BiuL a răspuns:

Sa mananci sanatos si variat, legume proaste, fierte sau la abur, fructe, carne slaba, peste sau pui la gratar sau fiarta, fara fast food, dulciuri, sucuri, patiserie, prajeli, grasimi, sosuri. Miscare, ajuta si masajul, icnearca sa mananci la ore fixe si sa mesteci bine, sa nu bei lichide in timpul mesei, doar dupa si inainte, sa iei ultima masa cu vreo 4 ore inainte de culcare si sa nu te infometezi, cam atat.

| Mysteriousgirl260588 a răspuns:

Poti sa faci pe fiecare seara cate 50 de abdomene si sa ai o crema care iti arde grasimile :*

| Anax2 explică:

Am uitat sa spun ca mananc non'stop!laughing nu ma pot abtine.nu stiu ce sama fac straight face

| Anax2 explică:

Cat pot slabi pana la sf anului?