| Crisstinutzza97 a întrebat:

Urgent! Funda+ Vot! daca as bea dimineata o cafea la 14:00 o felie de paine prajita la 18:00 1 mar, si 3, 5 de apa /pe zi si 2 ore de ex zilnik as slabi rapid? e un fel de dieta balerina.
si am uitat sa mentiononez ca as doriii sa slabesc 20 de kg in cam cat timp as putea slabi at?(am 1, 65 si 70 de kg)...si dupa ce as tine aces regim as dori sa mananc treptat nu sa ma ingrras dintr-o data...

9 răspunsuri:
| Cameliaa12 a răspuns:

Calculeaza aici cam cate calorii ar avea dieta asta si cu ce te-ar putea ajuta. Important este sa nu te infometezi :) http://www.frumusele.ro/Necesarul-Zilnic-de-Calorii

| Bunny a răspuns:

Ceea ce faci tu e infometare.Ce multi nu stiu, e ca dupa ce ai slabit cat ai dorit incepi sa mananci normal si toti se mira de ce se ingrasa mult mai mult.
Explicatia ar fi: stand nemancata, logic organismul nu are parte de toate vitaminele si proteinele necesare. Cand incepi sa mananci, isi sustrage cat mai mult pentru a acumula cele pierdute.Chiar daca dupa dieta incepi sa mananci ceva normal(3 mese pe zi doar din fructe si legume) te asigur ca o sa pui mult mai mult la loc. Corpul fiind nehranit, automat va avea tendinta de a acumula tot ce ii trebuie(in cantitati mai mari).
Daca vrei sa slabesti nu trebuie sa te infometezi.Nici nu esti sigura daca ai rezista.
Ca sa slabesti sanatos si fara sa pui din nou la loc, trebuie sa iti faci un program fix si cu de toate.
Iti faci o lista cu toate alimentele care iti plac, cu toate felurile de mancare(mai slabe in grasimi) pe care le poti gati si incerci sa iti diversifici fiecare zi. Poti dimineata sa mananci fructe(le poti face si pasta sau un fel de shake).La pranz sa mananci un fel usor de mancare(fara a umple farfuria in exces) si daca se poate si cu o mica salata langa.Seara poti manca iar fructe sau lapte cu cereale(de preferat cele cu musli si grau).Si iti poti face cate un program diferit pe fiecare zi in parte si ai si diversitate, mananci si sanatos si slabesti si fara sa depui mai tarziu.
E necesar sa bei apa(daca poti bea 3, 5 l e foarte bine) si sa nu faci exces de paine(maxim 1 felie pe zi), sa eviti prajelile, sucurile acidulate.
Si atentie! Nu evita micul-dejun.E cea mai importanta masa a zilei si in nici un caz nu te infometa.
Si daca vrei sa slabesti avand in acelasi timp si o piele tonifiata si fara urme de celulita sau vergeturi(in urma slabirii), trebuie sa faci si sport o data cu dieta.O jumatate de ora pe zi(pentru inceput) si cand incepi sa te obisnuiesti poti trece la o ora, o ora jumate.
20 de kg poti da si intr-un an dar poti da si in 3-4 luni.Depinde de metabolismul fiecaruia.Pentru inceput poti da mai mult, dar cu cat ai mai putin de dat jos vei vedea ca dai mai greu. Important e sa te tii si de sport. Cu un program sanatos si diversificat poti da intre 5 si 8 kg pe luna.Depinde si de efortul depus si de organismul tau. Trebuie sa o iei usor si sa nu ai pretentia sa dai 20 kg in 2 luni.
Succes si sper ca ti-am fost de ajutorhappy.

| PinkPanther a răspuns:

In primuol rand cu dietaasta nu o sa fii in stare sa faci 2 ore de sport... nici macar 30 de minute
Asculta ce a zis Bunny, are dreptate. Eu am slabit aproape 20 de kg in 4-5 luni, dar le-am slabit sanatos, si stiu ca daca incep sa mananc normal nu sunt la loc sau mai mare in 2 saptamani cate ck ai si ce inaltime?

| ombladon a răspuns:

Daca vrei sa mananci o felie de paine si un mar pe zi...o sa mori de foame rolling on the floor

| DenisIonut01 a răspuns:

Nu mai manca 2 saptamani rolling on the floor ai ca glumeam manca fructe toata ziua ca exemplu mere sau legume ca ex morcov tongue paine neagra sau fripta cate 2 feli pe zi ajunge thinking nu mananci cum zise singuratica(...) ca nu e bine sa mani mult apoi deloc putin dar des si manci incet

| ?????? a răspuns:

Fato` tu te auzi ce spui? pai tu vrei sa fi slabă da in spital? doamne păi cu dieta asta mori. in spital ajungi. happy cu mult sport ai sa slabesti, dar cu o dieta atat de grea. ai sa slabesti insa in spital happy

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

De acord cu ombladon...Te sfatuiesc sa mananci dimineata cand te trezesti zdravan, dupa bei 3 cani cu apa si alergi. Daca ai mancatt dimineata bine nu o sa iti mia fie foame pana seara si daca iti este mananci eventual un mar

| mircea_5116 a răspuns:

08:00: O cafea neagra, fara lapte si fara zahar
10:00: 2 oua fierte tari
12:00: Un pahar suc rosii
14:00: O felie paine integrala sau 100 grame de sunca de praga
16:00: Un mar
18:00: 100 grame de branza de vaci degresata

| minona a răspuns:

Dieta pe care vrei tu sa o tii e foarte drastica, dar cu siguranta merita. Mai cunosc pe cineva care a facut la felwinking. Nu stiu daca vei slabi chiar 20 de kghee hee, dar daca mananci doar asta o luna de zile, aproape sigur vei slabi 8 kgwinking...Parerea meabig grinlaughing...Succes!happy