| Kasia a întrebat:

Urgent! Ma duc la o aniversare si nu stiu ce sa aleg dintre doua tinute:
1. fusta asimetrica scurta in fata si lunga pana la glezne in spate leopard print+top negru simplu+geanta visinie casual
2.rochie cu floricele mulata si scurta+geanta nude.
La ambele tinute ma incalt cu balerini.Help meee!

Răspuns Câştigător
| vasilofdeny2 a răspuns:

Mai indicata ar fi tinuta 2 iar daca e seara, tinuta 1 dar schimba incaltamintea(parerea unui baiatbig grin)

16 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Poart-o pe aia cu leopard print. In ziua de azi daca nu esti imbracata stilul kitch-tiganesc, nu esti in trend.

| Kasia explică (pentru AxelBv):

Nu e kitch-tiganesc.eu chiar ma imbrac simplu si dragut draga.si animal printul se poarta fie ca il consideri tu ieftin...fie ca nu.happy

| leonardo a răspuns:

Da' vrei neaparat sa te culci cu careva de acolo sau tu esti aia care iese din tort?
Auzi, leopard print... nici tiganii nu cred ca mai poarta asa ceva.

In concluzie din cele doua outfit-uri: nici una, ambele imi par de curva ieftina.

Daca vrei sa fii sexy (as opposed to stupid hoe), incearca asa:
- un machiaj discret, cu fond de ten intins ff bine si daca difera de nuanta pielii ai grija sa-l intinzi pana la baza gatului sau si mai jos, pana unde acopera bluza. La ochi incearca o usoara coada (nu prea lunga), cu un mov de culoarea jeansilor.
- top – o bluza (eu prefer negrul – ajuta si silueta), cu decolteu voalat eventual, simpla, poate cu cateva strasuri in partea de sus, umerii goi, in spate la nivelul omoplatilor (nu mai jos)
- jeansi – supra elastici, culoarea machiajului, super mulati, fara inscrisuri de prost gust pe ei, maxim rupti usor la unul dintre genunchi
- pantofi – daca iei tocul prea mare (sonde) iar cazi in patetic, Daca ai o pedichiura ingrijita, scoate-o in evidenta intr-o sanda frumoasa, de culoarea top-ului (din nou, negrul imi pare cel mai elegant).

Concluzia: cauta un look mai sofisticat, o sa atraga barbati mai interesantiwinking

| Kasia explică (pentru leonardo):

1.animal printul s-a purtat foarte mult si se poarta si acum. fusta e foarte scumpa si nu e deloc ieftina sau de prost gust.la fel si geanta.decat topu este "no-name".
2.a fi feminina nu inseamna a fi curva
3.am cunostinte in makeup si nici macar o taranca nu isi mai asorteaza fardurile cu jeansiilaughing
4.nu am nevoie sa fiu ajutata la silueta pentru ca sunt foarte slaba si nu am nevoie sa par mai mult de atat-am 40 kg.happy
5.nu imi iau sandale pentru ca e o petrecere discreta, in timpul zilei nu mergem in club.
6.nu vreau sa atrag barbati.laughing
7.nu ma duc la petrecerea cuiva ca sa ma culc cu un invitat.
8.multumesc de sfaturi.nu le voi pune in aplicare dar sunt bine venite.:*

| Kasia explică (pentru leonardo):

Fondul de ten nu se intinde si pe gat.e posibil sa se ia pe bluza si nici macar nu este nevoie.in ziua de azi fondurile de ten alese corect nu dau pielii un aspect fals ci se camufleaza perfect

| leonardo a răspuns (pentru Kasia):

Dar te-a marcat puternic raspunsul daca 5 posturi mai tarziu vii cu completari tot la ceea ce am scris eu happy.

Imi pare sincer rau ca ti-am raspuns, am irosit timp de pomana, nu ar fi trebuit sa o fac, e o invatare de minte.

Rectific postul meu: pls nu te mai duce la party happy.

| Kasia explică (pentru leonardo):

Nu te mai obosi sa raspunzi.

| Kasia explică (pentru faramatania):

Multumesc pentru rochii.dar am una deja.ideea era sa aleg dintre hainele din dulapul meu.:*

| faramatania a răspuns (pentru Kasia):

Eu ţi-am răspuns, a doua variantă,link-urile sunt pentru exemplificarea alegererii(ca idee doar), în special pentru asortarea poşetei şi a balerinilor(culoare?).Nu ţi-am sugerat aceste toalete, nici vorbă, ci doar, repet, susţin cea de-a doua variantă.Cu plăcere!

| dayana007 a răspuns:

| saharabya a răspuns:

Rochita suna mai binewinking

| AlexParaschivescu a răspuns:

1 varianta

| Sophie1234 a răspuns:

Varianta 1 dar cu geanta de la varianta doi " nude ". Si daca vrei ai putea sa iti iei mai bine sandale happy daca nu e ok si balerini. Sper ca te-am ajutat

| aniladammd a răspuns:

A doua tinuta pare mai ok...mai fresh... sper ca ti-am fost de ajutor!

| Deeny8895 a răspuns:

Eu una aleg 2 thinking