| gabriela_6078 a întrebat:

Va rog ajutor! Vreau sa scap de pistrui! A venit iar primavara, si incep sa se vada mai pronuntat.Nu stiu cum sa scpa de ei. Dati-mi un sfat, va rog.Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa nu te mai gandesti atat de abundent la ei, si in primul rand tamponeaza fata cu zeama de la o jumatate de lamaie de 3-4 ori pe zi... da-te cu protectie solara inainte sa pleci undeva in aer liber(chiar si in oras, scoala.etc.)si inca o chestie care probabil te va ajuta. foloseste o lingurita de drojdie dizolvata in apa oxigenata. aplici pe fata, ca o masca(nu f.groasa-in consistenta)si lasi cam 10 minute. AI GRIJA-apa oxigenata usuca tenul(nu rau)daca il folosecti in exces da.deci nu folosi tratamentu numai 1-2 ori pe saptamna... sper sa ai succes si sa fii fericita.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-ti protejezi fata de soare cu o crema de protectie solara ca Eucerin 30 sau 50. Nu-i albicioasa, e fluida, e ca si o crema de fata. Am o prietena care o foloseste zilnic din primavara pana-n toamna si e foarte satisfacuta de rezultat.
http://www.mayra.ro/......cerin.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saby_Sucul de lamie ajuta ft bine,...

| marix_8480 a răspuns:

Cu lamaie sau este crema si lotiune la farmacie pentru ei

| cris_5608 a răspuns:

Nu incerca sa scapi de pistrui ai farmecul tau cu ei.

| lala_7537 a răspuns:

Stiu cum este si eu am pistrui si tenul foarte deschis uras pistruii poti scapa de pistrui doar printr'o operatie ceea ce nu recomand eu folosesc seara o crema pe baza de extract din acizi de fructe se gaseste la orice farmacie si lapte curata atat tenul si decoloreaza pistruii am folosit si zeama de lamaie de putine ori dar este eficienta iar ziua folosesc fondul de ten cat mai deschis si pudra de aceeas noanta!