| anonim_4396 a întrebat:

Vaaiiiiiiii!crying Sunt disperata, va rog ajutati-masad. Imi cade parul ingrijorator de mult. De cate ori ma pieptan, dupa ce il spal imi cade f f f mult. Ce sa mai zic ca de cate ori bag mana in el scot cate o mana de par(si nu exagerez).crying((( Va rog credeti-ma in pat, pe jos, pe biroul meu gasesc numai parr.
Am folosit Chelstop si Ulei de ricin si tot in zadar. Vaiiii cred ca o sa chelesccrying((Mi-e mila de parul meu drag. Va rog sa nu ma luati peste picior pentru ca nu imi arde de glume. Am avut parul scurt si acum cand m-am decis sa-l las sa creasca imi cade extraordinar de mult.
Sunt disperata! Am nevoie de solutii...Chiar si babesti!

8 răspunsuri:
| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Uleiul de ricin si de masline este foarte bun pentru a stopa caderea parului si il face sa fie si mai des.seara inainte de culcare iti masezi bine piele capului si parul cu ulei de ricin te impachetezi si dimineata te speli. este recomandat sa te dai de 3 ori pe saptamana dar nu mai mult. uite citeva masti pentru caderea parului cu ulei de masline. Formati o pasta din 2 linguri de masline, un galbenus de ou, picaturi de lamaie. Aplicati aceasta pasta pe par. Se acopera si se lasa 45 de minute, dupa care se samponeaza. Formati o pasta amestecand ulei de masline, miere si scortisoara pudra. Masati pe scalp si lasati pentru 15 minute. Clatiti apoi parul folosing un sampon pentru scalp sensibil. Puteti repeta acest tratament de trei ori pe saptamana. Uleiul de masline se poate folosi si in combinatie cu usturoiul sub forma de masca care se lasa pe par timp de 3 sau 4 ore dupa care se splala parul cu apa calduta. Si uleiurile esentiale pot combate caderea parului. Masati scalpul cu oricare din urmatoarele tipuri de ulei: jojoba, lamaie, laventica, musetel, grefa. Levantica se mai foloseste in tratarea caderii parului si sub forma de tinctura. Puneti un pumn de flori in 1 litru de alcool la 70 de grade. Pastrati amestecul la temperatura camerei agitand sticla din cand in cand pentru a se omogeniza tinctura. Tinctura de levantica se aplica la nivelul radacinii cu un tampon de vata.nu uita uleiul de ricin si masline este foarte bun pentru caderea parului.

| Demoiselle a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca am folosit si sampon de la Revalid pe langa ChelStop si ulei de ricin...si degeabacrying(

| Ancutsa a răspuns:

Caderea parului poate fi si de la alimentatie, stres mai multe. du-te la dermatolog si vezi ce poate rezolva.

Mai jos, in pagina respectiva, gasesti 3 retete care iti vor regenera parul :
http://www.divahair.ro/......ii_parului

| Barbie a răspuns:

Foloseste REVALID

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum un an am avut aceeasi problema.imi cadea fff mult par! dar acum m-am tuns in bob si am facut diferite coafuri personalizate la bob... iar kuma nu imi mai cade deloc si imi place si mult mai mult cum imi stawinking
deci parerea mea este ca daca vrei sa nu-ti mai cada parul tunde-te scurt...doar daca crezi ca-ti va sta binewinkinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am o probleme asemanatoare cu a ta. dar eu sunt bruneta m am facut negru albastrui de 4 ani acum doua saptamanii am zis ca vreau sa fiu blonda s-a intamplat. mi am bagat pudra de doua ori si de 3 ori vopsea intr/o saptamna am reusit sa ma fac blonda.sunt disperata acum imi cade parul foarte rau.trag de el si se rupe pur si simplu ce sa fac va rog sa ma ajuta-i va rog multtt de tot apropae ca nu mai am par in cap deloc id meu este popescu.roxana99@yahoo.com.va rog din suflet sa imi zica cineva ce sa fac sau dac are aceeasi problema ca a mea sa ma contacteze sa imi zica ce sa fac, va rogg va mai rog inca odata.multumesc multt

| N.Priceputu' a răspuns:

Dar la medic?

| TheoCookiesChocolate2013 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un medic Dermatolog care iti poate recomanda un sampon/tratament impotriva caderii parului.Mult succes!happy