| Lilly_5848 a întrebat:

Vine vara si as vrea sa stiu cum pot sa scapa de vergeturi si celulita? Va intreb devreme pentru a avea timp s-o diminuez. Dar nu vreau creme sau alte chestii de prin farmacii. Vreau remedii naturale, care merg destul de bine. Funda!

3 răspunsuri:
| xxDudaxx a răspuns:

Zatul de cafea este foarte bun deorece actioneaza ca un scrub asupra pielii tale.Totodata iti recomand crema Cellulight de la Elmiplant este buna si are efect termo-activ pentru diminuarea celulitei. Poti incerca sa mananci ananas (nu cel de la conserva, ci cel natural). Incearca sa reduci consumul de paine si dulciuri, inlocuindu-le cu fructe si legume.Renunta prajeli si bea cat mai multa apa.Hidrateaza-ti pielea pentru disparitia vergeturilor si fa-ti singura masaj. Funda?

| CASsY_6727 a răspuns:

Adopta o dieta usor hipocalorica, dar echilibrata nutritional si bogata in apa, fructe, legume, fara multa sare, zahar, aditivi artificiali si arome sintetice;
nu sari peste micul dejun care trebuie sa contina proteine, grasimi, oua si branzeturi asociate in functie de preferinta;
2 litri de apa pe zi si evita bauturile carbogazoase, fresh-urile si alcoolul in exces;
mananca lent si mesteca de minimum 20 de ori alimentele solide;
respecta programul de somn, deoarece slabitul are loc mai ales in perioada de somn;
renunta la mancarea prajita, pane si nu consuma in exces grasimi animale (in special mezeluri);
limiteaza cat mai mult consumul de dulciuri si alimente rafinate;
nu gusta mancarea in timp ce o gatesti;
intre mese nu rontai nimic in afara de fructe sau legume proaspete;
gateste sanatos alimentele;
culorile pot influenta apetitul. "Nu va vopsiti bucataria in galben sau portocaliu (stimuleaza apetitul) si mancati din farfurii de culoare albastra (reduce apetitul) - veti vedea cum va veti satura mai repede", precizeaza nutritionistul;
nu te cantari zilnic.
Si poti face cateva exercitii :Exerciţiul nr. 1
Poziţia: Întinsă pe spate, braţele de-a lungul corpului, picioarele pe podea. Ţine-ţi capul lipit de podea şi ridică-ţi bazinul, contractând muşchii fesieri.
Durata exerciţiului: 3 serii de câte 12 repetiţii, cu o pauză de 1 minut între fiecare serie.
Sfat: Nu pune niciodată fesele pe podea. Inspiră în timpul contracţiei şi expiră în timpul decontracţiei.

Exerciţiul nr. 2
Poziţia: În genunchi, mâinile întinse perfect şi palmele lipite de sol. Întinde-ţi, pe rând, fiecare picior în spate şi pliază celălalt genunchi la 90°. Ridică piciorul flexat şi adu-ţi genunchiul sus, până se aliniază cu bazinul.
Durata exerciţiului: 2 serii de câte 10 repetiţii pentru fiecare picior.

Exerciţiul nr. 3
Poziţia: Întinsă pe spate, braţele de-a lungul corpului, genunchii îndoiţi. Ridică-ţi bazinul şi partea lombară, coapsele şi bustul. Ridică-ţi piciorul, cât mai drept, păstrând poziţia orizontală a bazinului. Apoi coboară-ţi piciorul, până îl aşezi pe podea.
Durata exerciţiului: 2 serii de câte 10 repetiţii pentru fiecare picior.
Sfat: contractează-ţi muşchiii fesieri şi nu îţi încorda ceafa.

Exerciţiul nr. 4
Poziţia: Întinsă pe burtă, fruntea în mâini, picioarele perfect întinse. Ridică-ţi piciorul drept, contractând muşchii fesieri şi apoi coboară-l.
Durata exerciţiului: 2 serii de câte 10 repetiţii pentru fiecare picior.

Exerciţiul nr. 5
Poziţia: Întinsă pe burtă, cu picioarele întinse. Întinde-ţi braţele în spate şi pune-le pe fese, trăgând de umeri şi contractând fesele. În acest timp, îţi ridici capul şi partea superioară a bustului, apoi le cobori.
Durata exerciţiului: 2 serii de câte 12 repetiţii.
Sfat: Expiră şi relaxează contracţia când cobori bustul. DACA TIAM FOST DE AJUTOR ...NU UITA DE FUNDA :*

| antonela98 a răspuns:

Iti recomand produsul FREI OIL este foarte bun. Si rezultatele nu intarzie sa apara