| razadeluna a întrebat:

Voi o sa va prindeti/strangeti parul cand incepe scoala? adica care sunt cerintele la scoala?

14 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

În prima zi îmi voi face niște bucle cu placa, apoi în timpul școlii după ce mă spăl pe cap a doua zi îl las desfăcut și-l prind doar la orele unde profesorii comentează. și celelalte zile îl țin ori în coc în vârful capului, ori în coadă de cal în vârful capului, coadă împletită pe o parte, coadă de pește happy succes

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu am nicio cerinta la liceul meu.
Cred ca-mi voi lasa parul desfacut.

| lalaballet a răspuns:

Coada de cal sau coc

| g4mma a răspuns:

Mereu l-am lasat desprins inca din clasa a7-a.De ce? Pentru ca arat mai bengos asa laughing

| TofanCristi a răspuns:

Părul ar trebui prins (dacă e mare).

| deny2013 a răspuns:

Parul trebuie prins nu conteaza cum. Mie mi-a facut scandal diriginta ca nu aveam parul prins.

| emily27ro a răspuns:

Iti poti face parul oricum vrei tu, strans in coada, coc, impletit sau liber pe spate, nu existe vreo cerinta anume pentru asta, important e sa te simti tu bine si comoda.

| emily27ro a răspuns (pentru emily27ro):

Eu inca nu pot trimite mesaje, e ok ca mama ta ti-a spus ca trebuie sa fii formala sau cuviincioasa sa faci impresie, dar totusi cred ca ar fi suficient cu o singura coada la spate in spic, sa inveti tu sa faci nu ar fi rau dar este unpic mai greu

| emily27ro a răspuns:

Eu inca nu pot trimite mesaje, e ok ca mama ta ti-a spus ca trebuie sa fii formala sau cuviincioasa sa faci impresie, dar totusi cred ca ar fi suficient cu o singura coada la spate in spic, sa inveti tu sa faci nu ar fi rau dar este un pic mai greu, funda?

| NightBadDreams a răspuns:

Pai in prima zi ne lasa mei lejere, adica daca mergem cu parul pe spate nu ne spune nimeni nimic sau daca ai, nu stiu, zic si eu, o impletitura mai sofisticata. happy insa pe parcursul anului scolar profesorii vor sa il avem prins straight face

| Tortcufructe a răspuns:

Poti sa vii cum vrei,cu bucle, cu parullegat, impletit, oricum, dar parul mare trebuie strans pentru ca sa nu ai probleme cu vederea mai tarziuhappy.

| BlueLove a răspuns:

Parul trebuie prins daca coboara de umeri si daca il ai scurt sa porti o coronita sau o funda, clamita!

| Brade_Camelia_1997 a răspuns:

In ciorapi happy

| melindutza23 a răspuns:

Eu il mai tin si desfacut la scoala si am parul destul de lung, dar la orele de sport il prind entru ca este obligatoriu