| DaciaRomania a întrebat:

Voi va puneți ceva machiaj când mergeți la școală sau deloc? Ce mai exact?

12 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Da, cărțile caiete etc trebuie acolo nu vopsele că astea dacă chiar simți nevoia se fac astea mai încolo dar tu nu o face că machiajul nu e bun pentru că îmbătrânește și e păcat și nu știu dacă îți dă voie regulamentul școlii și părinții tăi ce părere au despre asta ei te trimit la școală sau la parada modei la machiaj. Ascultă nu te machia deloc că o să fie nasol.
Succes!

| sammie a răspuns:

Doar câteodată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu doar putin
Câteodată la ochi putin cu creion de ochi
Si pe fata cate putin

| Smmo a răspuns:

As astepta pana pe la 17-18 ani. Daca ai pielea fara defecte nu e cazul nici atunci. Asa din cand in cand, daca ai nevoie, merge un fond de ten, un anticearcan ales bine ca sa se potriveasca cu tenul tau, la ocazii un ruj natural, rimel. Dar daca te intreaba profesorii ceva la lectie si nu stii, nu e recomandat sa mai fii si machiata.
...Si nici baietii cu ochelari de soare, lantisoare si gel in par sau nu stiu ce coafuri aiuristice.winking

| DaciaRomania explică (pentru Smmo):

Mama nu vrea sa îmi dea voie nici măcar cu ruj natural! Deci zice că tenul meu nu are nevoie de nimic la vârsta mea (17).

| Smmo a răspuns (pentru DaciaRomania):

Inseamna ca esti perfecta, bucura-te de tine asa cum esti. Mama stie mai bine. happy

| DaciaRomania explică (pentru Smmo):

Adică mama zice că la școală nu avem nevoie de așa ceva!

| Celestina003 a răspuns:

Eu aș zice să te machiezi puțin, nu strică...eu mă uitam la cele mai deștepte fete din clasă si școală si faceam ca ele, am observat ca ele
se machiază puțin, sau deloc, doar eu am observat asta?

| DaciaRomania explică (pentru Celestina003):

Da, am observat și eu! Unele colege din a XI- a, chiar deloc!

| newaccountbye a răspuns:

Câteodată puțin rimel și lipgloss, dar pe caldura asta nu am nevoie

| Celula44 a răspuns:

Sa stii ca nu

| MIU2305 a răspuns:

Deloc!