| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi vopsesc in camera si nu stiu ce culoare sunt baiat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit, cam asa s-ar potrivi, si am vazut si la cineva un albastru hai sa zic mediu nici inchis dar nici deschis cu un galben-portocaliu si arata foarte bine.happy Ar merge si mobila alba la pereti albastrii mai inchisi.

22 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Peretii sa fie albi, iar mobila neagra cu putin alb(asa arata camera mea, sunt fata, dar nu conteaza).

| LarisaDragomir a răspuns:

Eu sunt fata, dar chiar si asa mi-as vopsi camera verde sau albastra, sunt culori linistitoare.Dar ai grija la mobila, sa se potriveasca.

| Alberto97 a răspuns (pentru LarisaDragomir):

Am verde si nu ma incanta!
Ce coloare trebuie sa fie mobila ca sa pot vopsi in camera albastru?

| LarisaDragomir a răspuns (pentru Alberto97):

Poti opta pentru mobila albastra, alba sau maro deschis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde foarte mult de gusturi, daca mi-ar permite mobila as face-o rosie sau mov pe a mea. Deci depinde ce-ti place tie. Oranj, piersica, albastru, mov eu pe astea le-as alege.

| Alberto97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce culoare trebuie sa fie mobila ca sa pot pune albastru

| anonim_4396 explică (pentru Alberto97):

Galbena laughing, noua asa ne zicea la desen sau oranj happy.

| Alberto97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am galben oricum nu e problema tati imi face mobila

| anonim_4396 explică (pentru Alberto97):

Am citit, cam asa s-ar potrivi, si am vazut si la cineva un albastru hai sa zic mediu nici inchis dar nici deschis cu un galben-portocaliu si arata foarte bine.happy Ar merge si mobila alba la pereti albastrii mai inchisi.

| Scarbo a răspuns:

galben foarte deschis.

| Katoky a răspuns:

Buna!
In functie de culoare mobilei deoarece un exemplu ai mobila albastra si vopsesti camera roz nu merge deloc s;
Te pup!

| Alberto97 a răspuns (pentru Katoky):

Mobila nu e o problema ca o sa o schimb peste un an.Mobila pe care o am acuma e de culoare galben si maro

| Katoky a răspuns:

Buna!
Uite aici o paleta de culori:
https://www.google.ro/......https?/url
Te pup!

| MetalHead04 a răspuns:

Negru \m/

| PickUp a răspuns:

Salutarehappy
Eu iti recomand un albastru deschis pentru ca iti da o senzatie ca camera este mai marewinking
Daca vrei sa fie jmecher poti sa-ti pictezi ceva pe peretihappy
Cum ar fi o gagica sau o masina.
Eu la mine in dormitor am ceva cu Calculatoarehappy
Bafta!
Funda?big grin

| Alberto97 a răspuns (pentru PickUp):

Da m-am gandit si eu la albastru

| PickUp a răspuns (pentru Alberto97):

Ceva desciswinking Dar daca vrei ceva sa iasa calumea poti sa iei o vopsea vred inchis si sa dai niste dungi ca un circuit al unui calculatorwinking
Funda?big grin

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Am cateva imagini cu camere, de diferite culori, poate te vor ajuta.

http://i1.wp.com/......stre-5.jpg
http://www.mujer.ro/......baieti.jpg
http://i2.wp.com/freshhome.ro/wp-content/uploads/dormitor-baieti1.jpg

Dupa mine, un albastru deschis pentru ca iti da o senzatie ca camera este mai mare.
Poti lipi ceva pe pereti, ceea ce iti place.
Sper ca ti-am fot de ajutor.
Pa.

| Moshoo a răspuns:

Nu albastru, categoric! Este o culoare rece si o sa ai senzatia de racoare.Acuma e bine dar la iarna?
Oricum orice culoare ai alege vezi sa fie nuanta intensa, cele sterse dau senzatia de lucru facut in graba si ieftineala.
Poate vopsesti doar 3 pereti si lasi unul pentru contrast, sau tavanul...

| Alberto97 a răspuns (pentru Moshoo):

Tavanu il las alb

| Alberto97 a răspuns (pentru Moshoo):

Imi place senzatia de racoare mai ales vara.Mi-e imi place senzatia de racoare, de iarna si de intuneric

| Girl72 a răspuns:

Depinde de gusturile tale, şi de cum s-ar îmbina culorile. happy

| CrissyBlue a răspuns:

Albastru (de toate nuantele), gri, negru, o culoare intre cele 2, verde (la fel de toate nuantele, adica care vrei tu!), maro, etc.
big grin