| iiUser20 a întrebat:

Vreau sa incep sa folosesc crema de la Anew ....si cum eu folosesc cand ma machiez o baza pentru machiaj apoi fond de ten, ma intrebam daca e ok sa aplic fondul de ten avand deja pe fata aplicata crema de la Anew... sper ca ati inteles ceva.laughing))

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu ai pentru ce. Cauta pe net review crema piele/ten uscat, sunt multe bloguri de frumusete si fetele explica ce impresii le-au facut produsele dupa ce le-au testat, dar nu te baga inca la creme antirid.
Pentru ten uscat poti incerca si uleiu argan, masline etc aplicat in loc de crema de noapte

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sper că ai înțeles ce vrei să faci.
Se aplică cremă de zi, bază de machiaj și apoi fondul de ten.
Crema de zi o aplici și întânzi foarte bine, baza și fondul vor veni ca pelicule, în strat subțire, evită aspectul de "mască"!
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Fondul de ten se aplica mereu peste o baza (crema sau primer).
Gama Anew daca ma insel e pentru riduri si tenuri mature. Nu o folosi daca esti pe la 20 de ani.

| iiUser20 explică (pentru BiuL):

Imi poti recomanda o crema pentru ten foarte uscat?

| BiuL a răspuns (pentru iiUser20):

Eu folosesc ca Garnier Moisture Match - varianta verde ca am tenul mixt si nu are asa lucios ca restul si da o senzatie fresh.
Este din aceeasi gama si pentru ten uscat - varianta roz Goodbye Dry, o poti incerca eventual pe aia. Eu nu am ten uscat si nu prea stiu ce sa iti recomand.

| iiUser20 explică (pentru BiuL):

O sa ma uit peste produse, multumesc mult! :*

| iiUser20 explică (pentru BiuL):

Foarte folositor tot ce mi ai zis

| BiuL a răspuns (pentru iiUser20):

Cu placere!

| BiuL a răspuns (pentru iiUser20):

Nu ai pentru ce. Cauta pe net review crema piele/ten uscat, sunt multe bloguri de frumusete si fetele explica ce impresii le-au facut produsele dupa ce le-au testat, dar nu te baga inca la creme antirid.
Pentru ten uscat poti incerca si uleiu argan, masline etc aplicat in loc de crema de noapte

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

E chiar recomandat sa aplici fondul de ten dupa ce aplici o baza (de preferat crema). Am vazut mai jos ca intrebai ceva de o crema pentru ten uscat. Ti le recomand pe cele de la HERBOSOPHY.

| Leerix a răspuns:

Eu am folosit o perioada crema de la Anew (cea de noapte chiar laughing ) ca baza de machiaj. Pot spune ca imi placea foarte mult cum se intindea fondul de ten dupa ce aplicam crema, se intindea si arata mult mai bine decat atunci cand foloseam alte creme ca baza de machiaj. Depinde de tenul fiecarei persoane, mie mi-a placut foarte mult. Ai putea sa incerci!

| iiUser20 explică (pentru Leerix):

Ah, deci nu afecteaza tenul...gen reactii ciudate pe fata! 1?laughing

| Leerix a răspuns (pentru iiUser20):

Nu, n-are de ce sa afecteze, e o crema hidratanta, chiar nu ma asteptam sa-mi placa atat de mult ca baza de machiaj big grin