| ali98na a întrebat:

Vreau sa incep sa folosesc fond de ten.imi puteti da niste sfaturi?

8 răspunsuri:
| Pumma09 a răspuns:

Nu pune mult, pentru ca se va vedea foarte urat...

| Beckyyy a răspuns:

Daca nu ai cosuri sau vreo problema la fata,nu o face mai bine.
o sa iti imbatranesti pielea si o sa fie urata, daca celelalte fete din jurul tau se dau si zic ca tu nu si iti fac morala, ignora-le.Lor o sa le para rau cand o sa aiba fata urata si scrijelita.

| matei1411 a răspuns:

Eu sunt cosmetician si dip partea mea nu ar fi bine sa folosesti fond de ten pentru substanta sa este activa si intra in piele si de aceea poti face cancer de piele si poate sa.ti imbatraneasca pielea.
daca ai cosuri poti folosi alifia cutaden sau zinerit ce face foarte bine pielii si cosurile dispar imediat dupa ce te.ai uns
daca tot vrei font de ten incearca cele de la garnier sunt ele scumpe dar sunt mai bune decat cele de la ori ce magazin!
Funda? big grin Ms

| ali98na explică (pentru matei1411):

Fratele meu foloseste zinerit pentru cosuri si tot are destul de multe

| derpina a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu incepi. iti strica si imbatraneste tenul. ca sa nu mai spun ca se vede diferenta intre un ten natural si unul "tencuit"

| opal a răspuns:

Iti recomand Clinique sau Vichy, sunt ceva mai scumpe dar nu iti strica fata atat de mult ca altele mai ieftine. Asa ca parerea mea este ca daca vrei sa te dai si cu fond de ten la varsta ta, dar nici sa nu ai la 25 de ani fata zbarcita, foloseste ceva mai scump dar mai sigur!

| stefania19 a răspuns:

Daca vreo o acoperire ff buna.iti recomand revlon sau Max factor...sunt cele mai bune.

| reparatiihdd a răspuns:

De ce crezi ca ai avea nevoie?

As putea spune primul sfat: Nu o face. apoi. gandindu-ma la cat de bine arata o tipa machiata. hm.

Ai grija sa alegi ceva natural.