| RoxanaGhost a întrebat:

O fata mi-a spus ca inainte sa aplic fondul de ten, sa folosesc o crema hidratanta.Am cautat pe internet si am gasit pe un site ca prima data aplici crema hidratanta,apoi un primer, apoi fondul de ten.Imi puteti recomanda si mie niste creme de genul si primer?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Crema tu ti-o gasesti in functie de tipul de ten. Primer, eu personal il folosesc pe cel de la Revlon photoready si sunt destul de multumita.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca te machezi intens deja din tinerete, atunci:
Peste 10-20 ani va trebui intai sa pui glet, peste care vopsea lavabila, sa nu se observe ridurile!

| Rx5hnS a răspuns (pentru Bula):

Doamne fereste. Ce ai cu fata. Si nu vad de ce spui ca machiajul distruge tenul. Daca folosești produse bune, nu va pati nimic pielea. Tot ce zici tu, tine de cum îți îngrijești tenul, nu de make-up. Daca nu ști nimic, nu comenta.

| Bula a răspuns (pentru Rx5hnS):

Vaaaai!
Am fosta colega de clasa care s-a fardat inca de la 11-12 ani. La 30 ani arata ca una de 50, iar la 40 au crezut ca e pensionara...

| RoxanaGhost explică (pentru Bula):

Dragul meu, tin sa mentionez ca am 17 ani si jumatate(daca asta iti era nelamurirea) si ma machiez foarte rar.Nu sunt genul de tipa cu glet pe mutra zilnic.Da, eu exist! happy

| Rx5hnS a răspuns:

Depinde de tipul tau de ten. Momentan folosesc o crema de la Clinique sub forma de gel, caci intra mai repede in ten, apoi vin ori cu Matte Rescue de la benefit, ori cu Porrefesional tot de la benefit. Dar variante mai ieftine de primer bun găsești la Nyx sau L'oreal.