| kittysam a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc roscat deschis si vreau sa stiu daca o sa ma prinda (am parul saten inchis si nu l`am vospit niciodata). nu vreau sa folosesc decolorant pentru ca stiu ca deterioreaza firul de par.voi ce ziceti o sa`mi iasa? big grin

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu ai de ce sa folosesti decolorant. Ai nevoie de o vopsea de calitate(profesionala daca se poate). In principiu nu ar trebui sa iti distruga parul, dar aici intervine si structura tipului de par si calitatea vopselei, dar si modul in care iti ingrijesti parul. Eu sunt bruneta natural(foarte bruneta!) si am fost vopsita roscat. Nu m-am decolorat, am folosit vopsea profesionala de la cep. Dar adevarul este ca nu mai am parul la fel ca inainte, eu il am cret si aspru iar vopsea la uscat cam tare. Dar in timp isi revine pentru ca il ingrijesc.

Inca ceva, ai grija ca rosu e o culoare pretentioasa, atrage imediat privirea si deci parul trebuie mereu aranjat impecabil.

2 răspunsuri:
| ImmortalQueen a răspuns:

Asa m-am vopsit si eu. Da, o sa-ti iasa si daca iei un produs de calitate nu o sa se deterioreze parul. Pentru orice nelamurire, trimite-mi mesajhappy

| fuzzer a răspuns:

Da,o sa te prinda bine, si firul de par nu se deterioreaza, depinde doar de calitatea produsului.