| helen_8353 a întrebat:

Vreau sa'mi dau pierce in buric, ma rog nu mil dau la salon mil da o prietena, bla bla.Intrebarea e, de unde cumpar branula, iar xilina banuiesc ca de la farmacie, dar cum o aplic?straight face. adica e injectie sau cum? si daca da unde trebuie sa fac injectia?thinking plss heeelp.

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Fac pariu ca nai nici macar 16 anihappy
Stai cuminte o sa regreti ca ai cercel in buric'
Si eu pe la 16 ani vroiam in limba'
Nu mau lasat ai mei
Acu le multumesc happy
Eu inteleg cercel in ureke...
Dar in buric? in spranceana?
ce e aia?
Bagati si in C*R

| αndï a răspuns:

Am 3 piercuri in ureche unul in buza si unul in limba, n-am avut nevoie de toate porcariile, nu m-i s-a infectat nimic, si sa dau gaura nu mi-a luat mai mult de 3 secunde big grin

| madaa_9439 a răspuns:

Tie iti place sa te risti?
da ambele se cumpara de la farmacie desi cred ca xilina nu o sa ti`o dea.si da xilina e medicament injectabil, mai exact anestezic.si mai exact e injectia aia mare pe care o foloseste stomatologu` cand iti lucreaza sau chirurgul cand te opereaza si face anestezie in coloana(rahie)si de care toata lumea fuge"auu imi face injectie". Nu cred ca e bine ca vrei sa te joci cu viata ta pentru chestii d`astea. Daca chiar vrei mergi la un salon unde stie sigur ce are de facut.
Pot aparea convulsii de la xilina si trebuie sa stii ceva anatomie pentru a administa exact dozajul care trebuie!
Siii o injectie cu xilina e mult mult mai dureroasa decat 3 pierce`uri unul dupa altul in buric.
Acum tu alegi.

| Maryochicken a răspuns:

Ideal ar fi sa ti'l dai la un salon autorizat dar in caz ca ti'l da altcineva trebuie in primul rand sa poarte manusi chirurgicale, branula o gasesti la framacie. e in jur de 5-6 lei, si trebuie sa fie mai grasa ca pierceul, intrebi farmacista ca trebuie sa stie la cati cumpara branule. xilina o gasesti la farmacie poti sa o aplici cutanat dar s'ar putea sa nu aiba un efect prea bun, injectabil iti trebuie seringa din aia subtire cu ac scurt... mai intereseaza'te, eu cel putin asa am procedat cand mi-am dat in limba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Branula presupun ca are tot la farmacie...dar.branula la piercingthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa te infectezi daca iti pune "o prietena" mai mult ca sigur. Of...copii astia.numai prostii au in cap.Imi vine greata cand vad fete cu pierce in buric

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xilina este spray happy se aplica pe zona in care vrei sa iti faci pierceu.happy iar branula o cumperi de la farmacie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la farmacieee ma nenerolling on the floor

| rareshel a răspuns:

Farmacie in rest I dont know