| cryss2000 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un piercing tragus, dar am inteles ca trebuie cu acul si nu cu pistolul. Ce se intampla daca fac cu pistolul? Doare mai tare? Celelalte piercinguri din urechi le-am facut cu pistolul si nu am avut probleme.

1 răspuns:
| Pija a răspuns:

Teoretic poate fi facut si cu pistolul si cu acul, dar pistolul nu ar avea o precizie atat de buna avand in vedere suprafata mica. De asemenea acul poate fi sterilizat mai bine si mai usor, iar procesul de vindecare va fi mai rapid decat la pistol.
Acul nu doare cu mult mai tare ca pistolul, din punctul meu de vedere, dar depinde si de cat de iscusita si rapida este persoana care iti face piercingul.
Sper ca te-am ajutat si succes cu piercingul!