| Nuconteazasiasanutrecpeaici a întrebat:

Vreau să scot două capse de la pantofi fix ultimele doua (sunt de tip agățătoare pe ghete) și și așa nu le pot folosi pentru ca am glezne mai mari. Unde le pot duce ca să le scoată? Ca nu am eu îndemânare să le scot eu acasă fără să rup gheata.

(Nu sunt româncă nu știu dacă există un magazin sau cineva care se ocupă cu aceste chestii)

Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un cizmar ti le poate face

| relian a răspuns:

Nu esti romanca, dar aici cum ai scris? Clemele alea le poti taia cu un cleste, fara sa scoti din piele sau din gheata, apoi sa ramana gaura acolo.
Daca cunosti un baiat ceva, intreaba daca are cleste, iti taie ala clemele ce vrei, aia e tot.

Sau ce am vazut si prin RO prin supermarketuri, vind si aia scule genul asta, clesti, ciocane etc, te duci acolo, iei un cleste de ala de pe raft, tai clemele, pui la loc, ai tewrminat lucrarea laughing

| RaiderX a răspuns:

Bună,
Ai putea încerca la un atelier de reparații pentru încălțăminte.