| mileyselydemy a întrebat:

Vreau sa slabesc 3 Kg in 2 saptamani. Ce trucuri se pierdere in greutate (care functioneaza) stiti. Nu vreau sa le luati de pe net pentru ca asta pot face si eu. Vreau ceva care ati incercat voi. Funda pentru raspunsul care cu adevarat da rezultate.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Trucuri zici?

1. 1500 kcal pe zi, in 4-5 mese mici si dese pe zi, in care iti asiguri tot ce ai nevoie ( proteine, carbohidrati, fibre, grasimi sanatoase )

2. fara prostii de genul "nu mai manca dupa ora X", ultima masa sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare, indiferent de ora

3. sport : cardio, fitness, de vreo 4-5 ori / saptamana, 1 ora

4. multa apa, 2-3 litri pe zi

5. eventual niste suplimente ( l-carnitina e foarte buna si fara efecte secundare, sau un termogenic )

6. fara porcarii, nu doar chipsuri si shaorma, si iaurtul sau orice sigilat e porcarie, consuma alimente neprocesate, fara condimente si sosuri

Rezultate foarte bune.

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun cum am reusit sa slabesc eu:
Dimineata:
Ceai (fara zahar...il poti indulci cu miere daca vrei) + paine neagra +gem/dulceata/miere)
La pranz: salata de legume sau fructe. Daca ti se pare putin, mananca si putina ciorba de legume sau supa.
Seara:tot salata sau fructe (mere, banane verzi, portocale, nectarine, struguri etc.)
Sari coarda cat mai des (sportul este foarte important).
Evita sa mananci: cartofi prajiti, oua prajite (oua fierte poti big grin), dulciuri, grasimi.
Ai putea manca si peste, pentru ca are Omega 3 si ajuta la slabit.happy Si bea multa apa (cel putin 2 l pe zi).
Bafta!

| Kryss13 a răspuns:

Eu stiu 2 diete: 1- trebuie sa mananci doar proteine (cu aceasta dieta poti slabi 1 kg pe zi)
2- poti sa manaci tot ce vrei pana la ora 3(ziua) si de la ora 3 nu mai mananci nimic iar daca te poreste foamea mananci un fruct sau bei apa
Aceste diete nu le-am luat de pe net pentru ca multe cunostinte au incercat dietele si au functionat. Te pup!:*

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kryss13):

Dietele sunt stupide, in 90 % din cazuri te ingrasi la loc si iti afecteaza sanatatea.
Doar proteine se numeste dieta dunkan, si mareste aciditatea in stomac si in sange, mareste ficatul, e geniala.

Si a doua dieta e geniala sa faci gastrita sau ulcer mai tarzui, am foste colege care au facut.

| Kryss13 a răspuns (pentru Cosmin86):

Niste cunostinte au incercat aceste diete de mai multe ori si nu s-au inbolnavit! Te inbolnavesti cand te flamanzesti!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kryss13):

Pai si o dieta cu care dai jos cateva kg in 5 zile, cum crezi ca face? Te infometezi, normal.

Stiu dietele tale, prima e dukan, care mareste aciditatea in sange si in stomac si mareste ficatul si cealalta e foarte buna pentru gastrita ( prea multe ore nemancat => iti fortezi stomacul ).

Nu te imbolnavesti in cateva zile, daca esti rezistent poate dura ani de zile, unii au facut gastrita la doar 1-2 ani dupa diete, altii si la 10 ani dupa.

Răspuns utilizator avertizat
| Razvy12 a răspuns:

Buna! Iiti spun din propria experinta big grin inbracate mai cat gros si fa cat mai multa miscare(gimnastica, alergari. exerciti ) big grin si mai ales sa sari coardabig grin eu in 4 zile am slabit 2, 5 kg happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Razvy12):

Unul din cele mai retardate sfaturi posibil, imbraca-te cat mai gros si fa exercitii, ai toate sansele sa te imbolnaesti de inima.

Nu mai da sfaturi cretine.

| splash132 a răspuns:

Aia cu mancatu paba la 5 o stiu si eu,,, si cat mai multa apa! slabesti lejer3 kg p sapramana

| lea72 a răspuns:

Eu folosesc urmatorul regim care tine 5 zile, in prima zi bei un litru de bulion si apa, a doua zi trei oua fierte tari si apa, a treia zi 300 grame branza vaca si apa, a patra zi jumatate de pui fiert, fara pielita si apa si a cincea zi un kg de mere si apa. Dai jos garantat 3 kg, si daca nu dai iama in friger dupa aceea nu pui kg pierdute la loc. Nu se recomanda a se repeta dieta decat dupa sase luni. Bafta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru lea72):

Cand citesc ce ai scris imi dau seama de ce dietele sunt asa stupide, nu ca nu stiam oricum laughing

| lea72 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu ti/am dat regimul care il tin eu de ani de zile cand vreau sa slabesc fara prea mult efort in cateva zile. Este facut de un doctor si se foloseste pentru bolnavii care trebuie operati de inima si care trebuie sa slabeasca un anumit nr. de kg intr/un timp scurt. Daca tu consideri ca este stupida este treaba ta. Numai bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru lea72):

"sa slabesc fara prea mult efort in cateva zile", asta mi se pare stupid, din 2 motive :

- sanatatea, nu e prea sanatos sa faci asta
- cum arati, forme plate, de-aia o gramada de fete care tin diete arata ca naiba, nici macar nu au forme

| lea72 a răspuns (pentru Cosmin86):

Haa, ha, ha, am patruzeci de ani si am 80 de kg cu care ma lupt serios, deci ce ai scris nu prea tine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru lea72):

De ce nu tine? Si la 80 de kg ce inaltime? O sa te lupti "serios" in continuare, cat timp o sa vrei sa slabesti fara efort.

Slabit sanatos si ca sa te mentii se face CU EFORT si LENT. Fara efort nici nu se pune problema slabitului, decat daca vrei sa arati aiurea.

| geoalina19 a răspuns:

Mananca multe fructe si legume. Nu manca multe grasimi, sare si zahar. Nu manca nici multa\multe carne, lactate si dulciuri. Trebuie sa faci sport in fiecare zi cel putin 30 min.