| Denisa a întrebat:

Vreau sa slabesc:X Daca ma duc la sauna de 2 ori pe saptamana si la sala de 2 ori pe saptamana si alerg in fiecare zi, o sa slabesc?:X

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

In primul rand : Sauna te ajuta sa slabesti, dar vezi intai daca suporti. Eu de exemplu nu suport sa fac sauna, ma sufoc.

Daca mergi la sala, alege sa mergi de 3 ori pe saptamana, iar exercitiile pe care le faci sa fie : in mai multe serii si cu greutati mici. Fa multe abdomene si bicicleta.
Alergatul te va ajuta f mult. Este banda de alergat si la sala!

Dar toate astea trebuie incununate de un regim alimentar permanent. Nu o cura de slabire.
Pt a slabi si a te mentine, trebuie sa-ti faci alt stil de viata.
Cu sportul e la fel.
Degeaba faci 2 luni sala, pana slabesti, daca apoi te lasi si incepi sa mananci dublu. O sa te ingrasi dublu.

Daca ai ales asta, tine-te si fa-ti din sport si alt regim alimentar un stil de viata de acum inainte.
Nu manca dupa sala si nu manca dupa 6 seara decat fructe, iaurturi cu 0% grasime. Bea f multa apa plata si mananca cat mai putine dulciuri.

8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Slabesti sigur si o sa ai o silueta de invidiat, dar cu o conditie:mare grija la ce si cat mananci!

| Ea12345 a răspuns:

Normal ca vei slabi, macar 2kg.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Bazeaza-te mai mult pe sport alergarii

| anss23 a răspuns:

Nu stiu cat o sa te ajute sauna.straight faceAlergatul in fiecare zi cel putin 45 de min. pe zi o sa te ajute foarte mult.winking

| IloveCats a răspuns:

Da, dar slabesti mult mai mult cu o cura. ceva simplu, nu prea complicat

| doraz a răspuns:

Si daca vei tine un regim alimentar. daca esti supraponderala ar fi bine totusi, sa consulti un endocrinolog, daca nu esti atunci probabil vei slabi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ZUMBA "arde" 600-1000 calorii si este mai distractiva decat optiunea ta vezi aici http://www.youtube.com/watch?v=Vf0q6qtThF4 sau aici : http://www.madone.ro/29-11-2009/Zumba-fitness-si-distractie.html si aici : http://www.zumba.ro/contact.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta ca vei slabi, cu asa un program, dar si cu o alimentatie corespunzatoare vei slabi fara nici un dubiu, si inca intr-un termen foarte scurtbig grin.

Bafta`!:*:*:*:*