| AnonimGirl67 a întrebat:

Vreau si eu cateva metode sa dau jos "burtica".Cum sa mananc sanatos,ce exercitii sa fac, cata miscare pe zi, etc...

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Am ajuns la concluzia ca este foarte greu
eu am 3 luni de cand fac sala 2 ore pe zi, si mananc numai fructe legume iaurturi ciorbe ceaiuri de slabit iar dupa 5 seara nu mai mananc nimic, si de abia am reusit sa dau jos 11 kg, burta s-a retras destul dar nu complet, tot mai este putin
deci iti trebuie maaaaaare vointa
renunti la dulciuri la sucuri de fast food nu mai vorbim ca eu dupa o luna intrebam ce-i ala laughing
spor la dat burta jos

7 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Renunţă la grăsimi, prăjeli. Mănâncă multe salate dar doar cu ulei de măsline, dacă ai dacă nu, fără ulei! http://www.copilul.ro/......a8019.html
Cât mai puţine dulciuri, carne doar la grătar sau fiartă, nu mănânci după oră 19.
Consumă Grapefruit căci el declanşează procesul de ardere a grăsimii şi multe exerciţii pentru abdomen.
Un astfel de aparat în cazul tău, este esenţial http://www.youtube.com/watch?v=Wkh1h-sLPhw&feature=related (AB Rocket, la min:4:00 ai şi exerciţii)
Baftă!

| AnonimGirl67 explică:

Multumesc pentru toate sfaturile voastre! Eu cred ca toti meritati funda.happy

| SeysM01 a răspuns:

Mananca putin! Nu mananci dupa ora 18:00, cat mai putina paine, cat mai multa miscare! Poti sa te plimbi cu bicicleta, faci niste abdomene si asa vei slabi :*

| luiza95 a răspuns:

Manaca doar fructe si legume cel putin 5 porti pe zi iar apoi fa miscare cel putin 30 de min infieacare zi

| laviiiii a răspuns:

Poti face exercitile acestea odata pe zi sau de doua ori(depinde de tine)... poti reduce din mancare adica seara poti manca doar un fruct/o prajitura sper ca ti.am fost de ajutor:*... Funda?

| Kaia a răspuns:

Pentru burtica sunt foarte bune ridicarile de trunchi, miscare multa niciodata nu dauneaza, cel mai bine ar fi o jumate de ora sa alergi dimineata si o jumatate seara daca nu prea dispui de timp. referitor la mincare pot sa te sfatui o dieta buna daca doresti daca nu, staruite sa nu maninci intre mese!winking succes