| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

1.)Care sunt materiile de baza la profilul "Stiinte ale naturii"?
2.)Ce profil ar trebui sa aleg daca vreau sa devin medic?
Dau funda =] tongue.

8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

1. bio si chimie
2. orice profil atata timp cat te pregatesti individual(cu meditatii sau fara)la materiile de admitere

| Holocaust a răspuns:

1)Biologie+Chimie-in primul rand, apoi matrmatica si limbi straine; 2)Eu una am am ales stiinte ale naturiiwinking dar nu prea conteaza la ce profil te duci, atata timp cat te pregatesti la aceste materii cu meditatii si restul'.Tu trebuie sa te duci la o facultate buna de medicina la care, trebuie sa fi admis.Eu una o sa merg de acum dintr-a 9-a pe stiinte ale naturii pentru ca cred ca o sa-mi fie mai usor, oricum e decizia ta, nu a noastrawinking

| Marcelino a răspuns:

1:O sa aprofundezi chimia si biologia.
2:Stintele naturii e profilul potrivit daca vrei sa dai la medicina.

| Jeanny22 a răspuns:

Nu stiam ce exista un asemenea profil! Stiam de profilul : biologie-chimie.
Nu sunt materii de baza! Pana in clasa a XI-a sunt aceleasi materii ca si la profilul: mate-info, doar ca difera numarul de ore! Desigur ca predomina chimia, si biologia!
Iar daca vrei sa devii medic, poti urma in liceu orice profil vrei. Ca de exemplu, profilul :limbi, intensiv engleza, sau intensiv franceza. Depinde de ceea ce iti place tie. Dar daca iti alegi un alt profil, decat bio-chimie, in clasa a XII-a va trebui sa iei ore suplimentare de biologie si chimie, daca vrei sa intri la o facultate de medicina!
Mult noroc in viata!
Jeanny22!

| Maniax a răspuns:

1)natura
2)biologia conteaza cel mai mult, dupa romana limba straina si apoi matematica

| ilinca97 a răspuns:

1.biologie,chimie,fizica,matematica
2. asta ti-l recomand

| tudorashul a răspuns:

1) Chimie Biologie si mai putina matematica
2)Matematica informatica

| thioana a răspuns:

Materile de baza sunt biologia si chimia.iar frofilul este stiinte ale naturii.