| MusicGabyBoy a întrebat:

1)Daca am picat la examinarea medicala pentru academia de politie si am fost declarat "inapt", nu o sa mai pot da niciodata tot aici?
2)Ce facultati sa urmez pentru a avea un job bine >platit(4.000 de lei).Bac-ul o sa-l iau usor, si cam dupa ce stiu eu o sa am media undeva intre 8 si 9.Sunt la mate-info si dau bac-ul la mate, romana si biologie.Ar fi geniala o facultate care-mi cere la admitere mate si inca ceva, dar nu fizica/info/chimie.
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

4000 lei? Doar in domeniul IT poti fara pile sau relatii sa ajungi la ceva apropiat si pana sa faci 50 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici de medicină? Tehnologie dentară? Ceva legat de IT?

| MusicGabyBoy explică (pentru anonim_4396):

M-am gandit la ceva de IT, dar e prea tarziu sa mai dau bac-ul la informatica, si nu stiu daca merge asa, cat despre medicina, nu cred ca mai am timp sa invat tot in aceste 2 luni sad.

| MisiRo90 a răspuns:

Daca doresti sa ai un job bine platit atunci pleci in strainatate si lucrezi acolo.Aici in tara sunt doar excroci si nu gasesti job cu salar de 4000 lei numa daca esti in politica.

| MusicGabyBoy explică (pentru MisiRo90):

Nu e o optiune sa plec in strainatate, pentru ca prietena mea va urma o facultate in tara si nu pot sa o las aici sad. Mersi, oricum.