| SingleForOne a întrebat:

A lucrat cineva ca reprezentant Oriflame și puteți spune cum se lucrează, mai exact?
Ce experiențe ați avut, așteptări vs realitate?
Ce vechime aveți, față de cum erați la început?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am lucrat pentru ladys în liceu care e practic pe același sistem. dai catalogu la prieteni, ei aleg produse, tu dai comanda online de produsele pe care ei le vor și de la un anumit total primești un procent reducere. tu prietenilor le ceri suma întreagă a produsului, deci acea reducere practic reprezintă comisionu tău din vânzări. dacă alte fete se înscriu prin tine, tu mai iei și de pe ele ceva procent și de pe fetele pe care le înscriu ele la rândul lor

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

și ofc cu cât ai totalul comenzii mai mare, acel procent de reducere e mai mare deci iei mai mult

| SingleForOne explică (pentru Adry05):

Se lucrează în mod "self employed", nu? Adică taxele ți le faci singur, corect? Bănuiesc că nu faci bani fără ca statul să știe de asta. happy

| RalucaRalu2 a răspuns:

Dacă ai multi prieteni, rude, cunostinte, colegi care crezi ca si-ar putea comanda mai multe produse de la tine, merita. Poti avea multe beneficii doar daca plasezi comenzi mai mari.