| Juliesheeve21 a întrebat:

Academia de politie este recunoscuta si in alte tari in afara de Romania?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este recunoscuta, in tarile UE si alte tari cu care avem acorduri de recunoastere a diplomelor din invatamantul universitar.
Cu toate acestea este greu sa faci profesia de politist in alte tari, ar trebui, de regula, sa ai cetatenia acelei tari.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Juliesheeve21):

Nu exista facultate de subofiteri, doar scoli de agenti de politie. Situatia este aceeasi ca la ofiteri.