Întrebare recomandată | Al000 a întrebat:

Actuali/foști studenți la Facultatea de Limbi Străine Bucureşti? Întrebarea mea este : Cum este cu literatura? Acesta este punctul meu slab, însă sunt nevoită să merg la filologie pentru a avea specializare A o limbă rară.. mă interesează în special engleza, dar nu strică informații și din alte departamente..

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sa citesti cate 15 carti pe semestru la o singura specializare da stiu adori sa citesti dar nu e funny si cu limbile rare nu ai niciodata bibliografie suficienta sa iti faci un eseu, si nici timp. trebuie sa iti iei cursurile mot a mot, si sa citesti din timp si constant pentru ca toate ideile originale vorba lui woolf vin cand praful lecturii se aseaza pe creier si nu cand ai nevoie de elesad

| Al000 explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca toată lumea se plânge de multitudinea de cărți care trebuie citite și da, Shakespeare nu e funny deloc în comparație cu literatura contemporană. Tocmai de aceea îmi este mai frica de engleză decât de japoneză. Ești student/ă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Al000):

Shakespeare e mai funny decat literatura contemporanalaughing dar cum sa iti spun sunt carti care iti plac si multe deseuri literare sau teoretice greu de sintetizat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Al000):

Oricum o sa te pui la curent pe 1, pana atunci viseaza-ti ultima vara iar eu am sa ma chinui sa integralizez un neologism african al cuvantului literatura ca toate astea de pe-aici imi suna ca o salata de pietre: literature literatur litterae, sau am sa ma transform intr-o consoana, mai stiilaughing