| ella1313 a întrebat:

Ajutati`ma va rog! in urma unui liceu de informatica am vreo specializare sau pot lucra in acest domeniu imediat dupa terminarea liceului? sau nu pot face nimic in domeniu fara a face o facultate? spuneti-mi ce se intampla dupa ce termin liceul de informatica.va rog!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sunt foarte rare ocaziile cu joburi pentru nivelul liceal de pregatire si intotdeauna au o conditionare ( o anumita abilitate necesara, de cunoasterea f. buna a uneia sa a doua limbi straine etc.). Daca tot faci un liceu nu tocmai usor, nu vad ce te impiedica sa faci si o facultate in domeniul respectiv si care-ti sporeste sansele gasirii unui job.
Ai aici un articol interesant despre " facultatile care aduc bani si facultatile care dau someri " : http://www.gandul.info/......ri-8866678

| ella1313 explică (pentru alessia5158):

Da dar vezi tu...eu am intrat la un liceu de informatica, intensiv info. sh as vrea sa stiu ce pot face mai departe dupa terminarea liceului sh implicit a facultatii...adica ca ce m`as putea angaja? doar k nu imi place la acest liceu deoarece mi se pare foarte greu. sh m`am gandit sa ma transfer la un liceu economic profil contabilitate(mentionez k sunt a 9a. care sunt avantajele sh dezavantajele fiecaruia sh cu care din ele as putea avea mai mult succes in viitor?

2 răspunsuri:
| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna! Ce-ai spune sa ai un venit suplimentar?Id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com ,iti pot da mai multe detalii.