| beneamin a întrebat:

Alut sunt clasa 9 profil mate-info crying(( si sunt praf rau la mate mai ales la algebra mai nimic nu inteleg ce explica profu abia am reuit sa iau un 4.5 la prima lucrare nu stiu ce sa fac crying(((((

1 răspuns:
| pati2021 a răspuns:

Uita-te peste lectii si incearca sa rezolvi exercitii
ia un exercitiu rezolvat ca model si incearca sa-l intelegi apoi rezolva tu singur unul asemanator1 matematica inseaman munca multa! nu ai cum sa intelegi daca nu lucrezi, e greu la inceput, dar sunt convinsa ca ai sa reusesti!