| beneamin a întrebat:

Salut sunt clasa 9 profil mate-info crying(( si sunt praf rau la mate mai ales la algebra mai nimic nu inteleg ce explica profu abia am reuit sa iau un 4.5 la prima lucrare nu stiu ce sa fac crying(((((

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Dragul meu, te înțeleg perfect!
Și eu sunt în clasa a IX-a, mate-info chiar, și nu înțeleg ABSOLUT nimic la mate, chimie și fizică. Sunt precum chineza!
La fizică am reușit să scot un 5, la chimie cred că iau 3 la un test, și sper să iau și un 5 la mate (dau test luni).
La matematică, și mie algebră îmi creează probleme. Sunt la partea cu inegalitățile și nu înțeleg nimic! Habar nu am ce voi face la test, sau bine zis, ce voi face în viitor!
Poate ar trebui să faci pregătire la matematică, nu știu, e un sentiment foarte nașpa când vezi nu înțelegi ceea ce spune profesorul!

| AndyAndrey35 a răspuns:

Păi și cum ai ajuns acolo dacă nu excelezi la matematică?