| rebelboy19 a întrebat:

Am ales o facultate la care am dubii, ingineria geologica in cadrul facultatii de ingineria petrolului si gazelor din ploiesti.As dorii sa stiu daca aceasta specializare este de viitor.

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

De ce-ti trebuie facultate? nu mai bine faci un curs de ceva ce-ti place si faci bani, daca spui ca nu te omori cu invatatura? de masaj, de DJ, o postliceala de ceva, de orice. facultatea de care vorbesti este ingrozitor de grea. daca reusesti s-o termini ai job in zonele unde sunt exploatari de petrol la noi in tara, deci in Bucuresti nu. asta si daca ai medie suficient de mare, altfel pierdere de timp.

| Mirela77 a răspuns:

Ai viitor dar nucin romania.Asa ca fa aceeasta facultate si perfectioneaza engleza si spaniola.Bafta

| rebelboy19 explică:

Pai,din cate s-a observat sunt priviti cu ochii mai buni cei care au terminat o facultatebig grinbig grin, asta o data.A doua oara, daca fac postliceala o sa duc o viata cel mult mediocra si ca orice om, am si eu visebig grinbig grinbig grin.PE mine ma intereseaza daca aceasta specializare este mai buna decat ingineria petrolului si gazului, sau decat transportul de titei.De invatat la facultate, eu zic ca voi face ceva, maine ma inscriu la constructii in brasov si poimaine la cadastru in bucuresti.Eu sunt constient ca nu pot alege o facultate de top(nu-mi permite media),dar nici n-as vrea ceva foarte cautat,sau foarte sigur pentru ca presupune foarte multa munca.(la petrol au venit anul acesta foarte multi-probabil,dupa locurile fara taxa).Iar eu la facultate daca ma duc,eu nu o i-au ca o decizie pe viata, pentru ca nu este.(am intalnit oameni cu automatica si stau si vand morcovi in viata, dar am intalnit si mecanici foarte buni, dar si medici foarte prosti.)Eu ma bazez foarte mult de improvizatie-pentru ca asa te descurci in viata cel mai bine indiferent la ce facultate daibig grinbig grinpoti sa faci medicina si sa fii prost de bubuilaughing. Sper ca totusi geologia este de viitor si ca pot pleca din tara asta de **** odata ce o termina, daca puteti sa-mi dati cateva idei despre aceasta specializare ar fi de apreciatbig grinbig grinbig grin

| Teodora_Teoo_1995 a răspuns (pentru rebelboy19):

Buna happy te-ai decis sa mergi la geologie? anul acesta termin si eu clasa a12a si tot la geologie ma gandeam happy ai putea sa imi dai si mie niste sfaturi?