| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca unii au obtinut interviuri de angajare pe Linkedin datorita faptului ca s-au bagat in seama cu recrutorii si, in felul asta, au iesit in evidenta fata de ceilalti candidati.
As vrea sa fac si eu asta, dar nu imi dau seama ce as putea sa-i intreb.

De exemplu, vad un job care ma intereseaza, aplic si pe urma, ii dau mesaj recrutorului. Ii spun despre abilitatile si experienta mea si de ce as fi potrivita pentru post. Apoi, ce anume pot sa-l intreb, ca nu-mi dau seama? Pana la urma, poate si el sa vada ca am aplicat la job-ul postat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il intrebi ce te intereseaza pe tine si astfel dezvolti o dicutie coerenta. Sa vorbesti multe doar ca sa vorbesti nu e o solutie.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Ma intereseaza sa fiu luata in considerare pentru un interviu, dar mi s-ar parea aiurea sa i-o spun direct. De-aia intrebam ce anume as putea sa-l intreb ca sa incep o discutie legata de job.