| anonim_4396 a întrebat:

Am facut facultatea de drept degeaba daca eu vreau sa lucrez in domeniul cosmetica, coafor? cand ma voi angaja ca cosmetica angajatorii vor tine cont ca am facut acea facultate?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru domeniul cosmetica, coafor sunt cursuri speciale pentru o anumita suma de bani.
Facultatea de drept nu are nici o legatura cu cosmetica, coaforul.

| marianamay a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si ei nu o sa tine cont ca am facut acea facultate?

| anonim_4396 explică (pentru marianamay):

Nup, chiar deloc.

| marianamay a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii?

| anonim_4396 explică (pentru marianamay):

Pentru ca facultatea de drept nu tine de coafor, tine de avocatura.

| marianamay a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu asta dar ma gandeam ca tine cont ca am facut o facultate

| anonim_4396 explică (pentru marianamay):

Chiar nu tine cont de nimic. Inca te injosesti intr-un fel cand aude ca ai facut facultatea de drept si vrei sa lucrezi la coafor.
Cel mai bine te duci si faci cursurile alea de 2-3 luni si gata.

| zuzualina a răspuns:

Nu,cosmetica / coafura n-au nicio legatura cu dreptul.

Si la ce l-ai mai facut daca vroiai sa te angajezi intr-un cu totul alt domeniu?

| Phantasmagoria a răspuns:

Nu vor tine cont, pentru ca, la fel cum s-a mai zis, nu are nicio legatura dreptul cu coaforul. Pentru asta se fac cursuri specifice, nu te ajuta la nimic dreptul. Dar daca tot ai facut facultatea, ai putea avea 2 joburi. Cunosc pe cineva care castiga bine, s-a specializat in ceva anume si munceste acolo, iar in timpul liber lucreaza la salonul ei de coafura, cosmetica, manichiura etc.